How to get money from Internet!!!

آموزش روشهاي كسب درآمد از طريق اينترنت
اشانتيون
به همراه هد يه ويژه

با روزي حدود 2 ساعت کار کردن بين 200 تا 700 دلار در ماه کسب درآمد نمائيد.
- مقدمه
- درآمد زنان هندي از محل تبليغات سايتهاي اينترنتي
- يك مثال ساده براي توجيه اين كار
- مراحل كار
- روش تهيه CD

يکي از روشهاي کسب درآمد از طريق اينترنت , روش PTC و PTR است که به تخصص و سرمايه نياز ندارد .

"CD کسب درآمد از طريق اينترنت" اين روش را به شما آموزش ميدهد که براي به کار گيري آن فقط به يك دستگاه كامپيوتر که قابليت اتصال به اينترنت را داشته باشد نياز دارد و کاربراني که کار با ويندوز را بدانند و انگليسي در حد دوره دبيرستان بلد باشند ميتوانند از اين روش براي کسب درآمد استفاده نمايند. که ميزان آن بستگي به ميزان تلاش و کوشش شما دارد.شرکتهاي بزرگ خارجي براي انتشار پيامهاي بازرگاني خود از روش جديد بازاريابي الکترونيکي که مبتني بر ارسال ايميلهاي تبليغاتي است استفاده ميکنند. به اين صورت که پيامهاي بازرگاني خود را در اختيار سايتهاي ويژه اي قرار ميدهند تا اين سايتها پيامها را براي اعضاي خود از طريق ايميل ارسال کنند. اين سايتها بابت ارسال پيامها از شرکتهاي سفارش دهنده آگهي کارمزد دريافت ميکنند و براي ايجاد انگيزه بيشتر اعضا , به ازاي ديدن هر تبليغ مقدار مشخصي پول به اعضايشان پرداخت ميکنند که اين مقدار در سايتهاي مختلف فرق ميکند. به اين ترتيب هم شرکتها تبليغ خود را کرده اند و هم سايتها به سوددهي رسيده اند و هم اعضا درآمد مناسبي کسب کرده اند.

اين يك روش بين المللي است كه در بعضي از كشورها رواج بيشتري داشته است براي مثال توجه شما را به يك خبر كه در تاريخ 19/2/83 در روزنامه قدس چاپ شده جلب ميكنم:

" درآمد زنان هندي از محل تبليغات سايتهاي اينترنتي "

ز زنان هندي با وجود نداشتن شغل در زمان حاضر ميتوانند ضمن همكاري با سايتهاي اينترنتي تا 10 هزار روپيه (200 هزار تومان) در ماه درامد داشته باشند روزنامه انگليسي زبان Times of India گزارش داد كه در حال حاضر تعداد زيادي از اين زنان در شركت هاي تبليغاتي كه در سايتهاي اينترنتي فعال هستند جذب ميشوند و وظيفه آنها كليك كردن بر روي تبليغات است .

يكي از مزيتهاي اين روش اين است كه هيچ پولي از كشور خارج نميشود بلكه هميشه پول به صورت ارز از خارج وارد كشور ميشود. اين پول از طرف شركتها و سايتهاي خارجي بابت توجه و نگاه کردن به تبليغات آنها و عضو شدن در سايت آنها و کليک کردن بر روي لينکهاي معرفي شده و جستجو کردن در مورد موضوع مورد علاقه از طريق سايتهاي آنها و يا ارسال و دريافت Email و يا شرکت در مسابقات آنها و يا معرفي سايت انها به ديگران و همچنين عضويت در سايتهاي پيشنهاد شده توسط آنها و غيره ....به حسابتان واريز ميشودو چون شما هيچ پولي را بابت سرمايه گذاري اوليه خرج نميكنيد, بنابراين احتمال برشكست شدن و بدهكار شدن شما در اين كار برابر صفر است .

يك مثال ساده براي توجيه اين كار:

دو كانال تلوزيوني را در نظر بگيريد فرض كنيد كانال 1 هميشه فقط فيلم پخش ميكند و كانال 2 فقط آگهي تكراري پخش ميكند براحتي ميتوان تشخيص داد كه بيننده هاي كانال 2 بسيار كمتر از كانال 1 است در حالي كه كانال 2 براي ادامه حيات و اخذ آگهي از كمپانيها نياز به بيننده هاي بيشتري دارد تا شركتها آگهيهاي بيشتري به او بدهندو درآمد او نيز بيشتر شود براي اينكار ترفندهايي بكار ميبرد مثلا به بيننده هايش هديه ميدهدو يا در قرعه كشي جوايز آنها را شركت ميدهدو روشهاي ديگر . سايتهاي مورد بحث ما نيز براي افزايش بازديد كننده به اعضاي خود در ازاي كارهاي مشخص پول پرداخت ميكند .

در اين سي دي کليه مراحل کار از ابتدا تا انتها به زبان فارسي توضيح داده شده است که با پيگيري دقيق آنها و کمي همت ميتوانيد از اين راه پول خوبي بدست آوريد.

مراحل کار به صورت خلاصه به شرح زير است :

1. ساختن Email به روشی که در CD آموزش داده شده
2. افتتاح يک حساب بانکي در معتبرترين بانک اينترنتي جهاني به روش آموزش داده شده (در کمتر از 3 دقيقه) و براي اينکار نيازي به واريز پول هم نداريد که پس از کسب درآمد , پولهاي داخل اين حساب براحتي به هر حساب ريالي قابل انتقال است.
3. يادگيری لغات تخصصی (حدود 30 لغت)
4. عضو شدن در يک يا چند سايت پيشنهاد شده در CD (عضويت همزمان در چند سايت امکان پذير است)
5. پيگيری دقيق دستورالعملهای کسب درآمد
6. انتقال وجوه کسب شده به بانک اينترنتی
7. فروش و يا انتقال پولها به حساب خودتان در يکی از بانکهای داخل کشور

سی دی کسب درآمد دارای مجوز و
می باشد و هرگونه کپی برداری از
اين سی دی پيگردقانونی دارد
علاوه بر هديه ويژه , بهمراه اين CD , يك اشانتيون نيز براي شما فرستاده مي‌شود كه حاوي صدها نرم‌افزار كاربردي و جديد است و همچنين نرم‌افزارهاي موردنياز براي كار با اينترنت را نيز شامل ميشود.

قيمت CD کسب درآمد از طريق اينترنت به همراه هديه ويژه و يک عدد اشانتيون 9000 تومان است.
چاپ نسخه چاپي اين صفحه

جهت دريافت مجموعه فوق ميتوانيد به يکي از روشهاي زير عمل نماييد:

1. واريز مبلغ 9000 تومان به حساب سپهر بانک صادرات به شماره 0301058151004 به نام رمضاني و سپس اعلام شماره سند (حواله) واريزي و آدرس دقيق منزل يا محل کارتان به شماره همراه 09151810774 يا شماره ثابت 05118795366 (رمضاني) که در اينصورت مجموعه فوق (+ هديه ويژه) با پست پيشتاز و بسته بندي مخصوص برايتان ارسال ميشود.
2. عزيزان محترم ساكن در مشهد و تهران در صورت درخواست ميتوانند با شماره همراه09151810774 يا شماره ثابت 05118795366 (رمضاني) تماس بگيرند تا در اولين فرصت مجموعه فوق (+ هديه ويژه) با پيك رايگان درب منزل يا محل كار آنها ارسال شود و پس از دريافت آن مبلغ 9000 تومان را به پيك بدهند.
3. عزيزان ساکن در ايران (کليه شهرها و روستاها) ميتوانند با پر کردن فرم خريد پستي , مجموعه فوق (+ هديه ويژه) را درب منزل يا محل کار تحويل گرفته و مبلغ مجموعه را به همراه هزينه پست به مامور پست در هنگام تحويل کالا , بپردازند. لطفا براي پر کردن فرم خريد پستي بر روي سبد خريد زير کليک کنيد. اگر در پر کردن فرم به مشکلي برخورد کرديد با ما تماس بگيريد.


4. نحوه خريد براي ايرانيان مقيم خارج از کشور


حضور شما را در جمع افراد پولدار و موفق تبريک ميگوييم .


اولين خبر

مراسم تحليف رياست جمهوري اسلامي ايران
عکس های خبری از چهار گوشه جهان
عکس های خبری روز از چهار گوشه جهان
درگیری مخالفان سازمان تجارت جهانی با پليس ...
گزارش تصویری/ محوطه بیرونی مسجد النبی در ش�...
گزارش تصویری/ محوطه بیرونی مسجد النبی در ش�...
عکس های خبری روز از چهار گوشه جهان
گزارش تصویری/ شستشوی بالهای هواپیمای حامل ...
نمايشگاه آثار هنرمندان شرکت انيميشن ‘پ�...
عکس های خبری روز از چهار گوشه جهان


اين صفحه را به دوستانتان معرفي کنيد !

اسم شما:


ايميل دوستانتان

ايميل:


1.2.


پيغام خود را قسمت زير وارد نمائيد


3.
« ساير محصولات »
اينترنت براي مادر بزرگها
CD هاي طنز , تفريحي و شاد
CD مكالمه زبان انگليسي
كار , اقامت و تحصيل در كانادا
CD آموزش آرايشگري
CD آموزش گل سازي
CD آموزش آشپزي
CD آموزش خياطي
CD آموزش موسيقي
CD آموزش هنرهاي رزمي
CD هاي كارتون كودكان
CD هاي Super Soft
CD آموزش متافيزيك و روانشناسي

عربي آلماني متافيزيک انگليسي آموزش زبان طنز
فيلم وسترن فيلم تاريخي دبيرستان – راهنمايي ميکس و مونتاژ ايتاليايي فرانسوي
آموزش هنر آموزش نرم افزار خياطي فيلم مهيج فيلم کمدي فيلم داستاني
هک و جاسوسي موسيقي گلسازي آشپزي درسي ورزشي
بازي پروازي بازي ورزشي بازي فکري کودکان نقاشي جادوي خنده
لينکستان کسب درآمد زبان نصرت کانادا آرايشگري بازي اتومبيل راني
حسابداري مذهبي موبايل مستر کارت ارسال SMS کارت کش يو
IranZaban.com 1000Toman.com جوک دانلود هديه کليپهاي زيبا
JahanFilm.com IranHesab.com IranBartar.com IranBazi.com AvalinKhabar.com CDForosh.com
IranSoghati.com IranZinat.com JokBazar.com NasleJavan.com NovinSoft.Net IrIt8.com
ZaferonIran.com Zaferon.com


صفحه خانگي
ساير سايتها
عضويت
تعرفه ها
تجارت الكترونيك
دانلود
آموزش
بازي
فيلم
هديه ويژه
وب مسترها
تبلیغات
درباره ما


Copyright © 2004 , All Rights Reserved , Site Powered by Negin Ebtekar Toos
Webstats4U - Free web site statistics Site Meter
This site tracked by OneStat.com. Get your own free site tracker.
web metricsآموزش کامپيوتر : از صفر تا اينترنت به زبان ساده
شامل 15 عدد VCD آموزش کامل کامپيوتر کاري از جواد صفارزاده
اينترنت براي مادر بزرگها


با اطمينان ميتوان گفت که بهترين و راحت ترين شيوه آموزش کامپيوتر را در VCD هاي جواد صفار زاده ميتوان پيدا کرد. جواد صفار زاده بيش از 20 سال است که در آمريکا به تدريس علوم کامپيوتر مشغول است و VCD هاي او به زبانهاي زيادي ترجمه شده و در سراسر دنيا به فروش ميرسد. او با روش تدريس منحصر به فرد خود مفاهيم و برنامه هاي کامپيوتري را از حالتي که حتي براي افراد انگليسي زبان نيز مشکل بوده به زباني ساده و قابل درک تبديل کرده است. او در اين VCD ها هيچ زمينه قبلي از سطح مهارت خاص يا دانش کامپيوتر را براي مخاطبين خود در نظر نگرفته است صفارزاده ميگويد کم تجربه ترين شاگردان من بهترين آموزگاران من هستند.

آقاي صفارزاده بسيار شوخ طبع ميباشند اگر شما فقط چند دقيقه از VCD هاي ايشان را ببينيد مطمئنا تا پايان 15 VCD پاي درس ايشان خواهيد نشست و از ديدن آنها به هيچ عنوان خسته نخواهيد شد.

ما در اين مجموعه , گزيده اي از بهترين کارهاي آقاي صفار زاده را در قالب 15 عدد VCD به شما عزيزان به يک دهم قيمت بين المللي آن تقديم ميکنيم. اين مجموعه براي مادربزرگها , پدر بزرگها , کارمندان , دانش آموزان , دانشجويان , مهندسين , پزشکان , زنان خانه دار و همه علاقه مندان به کامپيوتر صددرصد مفيد است و استفاده از آن توصيه ميشود.

اين مجموعه شامل مباحث زير است :

I. مباني کامپيوتر و سيستم عامل ويندوز
II. تايپ و نگارش با نرم افزار WORD
III. چاپ در خانه (گرافيک) Print Shop
IV. اينترنت و پست الکترونيک
V. ايميل گويا
VI. شاه کليد و نکات مهم
VII. Troubles Shooting و رفع اشکال

نظر بعضي از دوستان درباره تدريس آقاي صفار زاده :

من يک زن خانه دار هستم در خانه ما بچه و شوهرم مرتب از کامپيوتر استفاده ميکنند خيلي سعي کردم که از آنها کامپيوتر را ياد بگيرم ولي يا وقت نداشتن و يا حوصله و وقتي هم که ميخواستند چيزي بمن بياموزند آنقدر تند ميگفتند که من هرگز نميتوانستم درس آنها را دنبال کنم.
از وقتيکه از خودآموزهاي صفارزاده استفاده ميکنم نه تنها ديگر نيازي به کمک آنها ندارم بلکه به ساده گي و رواني بسيار مطالب کامپيوتر را ميآموزم تصور نميکنم هيچکس بتواند از اين ساده تر اين کامپيوتر را بما بياموزد.
من استفاده از اين خودآموزها را به همه توصيه ميکنم به نظر من اينها بهترينند.
منصوره فرشچي از آلمان

من يک پزشک هستم دانستن کامپيوتر براي من امري ضروري بود ولي هرگز من براي کلاس رفتن و يا پرداختن وقت بسيار براي اين کار را نداشتم خودآموزهاي صفارزاده واقعا به من کمک کرد که در اندک زماني کامپيوتر را يادگرفته و وارد دنياي بي کران اينترنت گردم به نظر من اين خودآموزها شاهکارند.
دکتر مشيري از لندن

بهترين کادوئي که براي پدرو مادرم خريدم همين خودآموزهاي کامپيوتري آقاي صفارزاده بود. در واقع براي خود منهم کادوئي خوبي بود چون با وجود اين خودآموزها ديگر پدر و مادرم به من نيازي نداشتند که کمکشان کنم آنها ميگويند اين خودآموزها آنقدر ساده و شيوا بيان شده که هر انسان بي تجربه با کامپيوتر نيز ميتواند براحتي استفاده کردن از کامپيوتر را بياموزد.
آقاي صفارزاده دستت درد نکند.
سعيد از دبي

شما عزيزان براي کسب اطلاعات بيشتر ميتوانيد با شماره تلفن همراه 09151810774 (رمضاني) تماس بگيريد و يا در پيغامگير 05118795366 سفارش و يا پيغام خود را بگذاريد.
سيستم پرداخت پستي

چاپ نسخه چاپي اين صفحه


نحوه سفارش

جهت دريافت مجموعه فوق (+ هديه ويژه) ميتوانيد به يکي از روشهاي زير عمل نماييد:

1. واريز مبلغ 15000 تومان به حساب سپهر بانک صادرات به شماره 0301058151004 به نام رمضاني و سپس اعلام شماره سند واريزي و آدرس دقيق منزل يا محل کارتان به شماره همراه 09151810774 (رمضاني) که در اينصورت مجموعه فوق (+ هديه ويژه) با پست پيشتاز و بسته بندي مخصوص برايتان ارسال ميشود.
2. عزيزان محترم ساكن در مشهد و تهران در صورت درخواست ميتوانند با شماره 09151810774 رمضاني تماس بگيرند تا در اولين فرصت مجموعه فوق (+ هديه ويژه) با پيك رايگان درب منزل يا محل كار آنها ارسال شود و پس از دريافت آن مبلغ 15000 تومان را به پيك بدهند.
3. عزيزان ساکن در ايران (کليه شهرها و روستاها) ميتوانند با پر کردن فرم خريد پستي , مجموعه فوق (+ هديه ويژه) را درب منزل يا محل کار تحويل گرفته و مبلغ مجموعه را (15000 تومان) به همراه هزينه پست به مامور پست در هنگام تحويل کالا , بپردازند. لطفا براي پر کردن فرم خريد پستي بر روي سبد خريد زير کليک کنيد. اگر در پر کردن فرم به مشکلي برخورد کرديد با ما تماس بگيريد.
4. نحوه خريد براي ايرانيان مقيم خارج از کشوراولين خبر

فناورى VOIP همچنان بى رقيب
رييسانجمنISPها: كاهش تعرفه اينترنت برر...
قانون ممنوعيت فروش بازيهاي كامپيوتري خشن �...
وب سايت “اپل” مقام نخست سريعترين رشد تع...
ورود حدود نيم ميليون كارت شارژ تاليا به با�...
انتقاد معاون کميسيون اروپا از نقش غولهای ف...
صفحه اول
نظامي براي ارزيابي دانسته هاي شما
راهاندازی سرویس جستجوی موسیقی گوگل
حذف خودكار SMS بعد از چهل ثانیهاين صفحه را به دوستانتان معرفي کنيد !

اسم شما:


ايميل دوستانتان

ايميل:


1.2.


پيغام خود را قسمت زير وارد نمائيد


3.


عربي آلماني متافيزيک انگليسي آموزش زبان طنز
فيلم وسترن فيلم تاريخي دبيرستان – راهنمايي ميکس و مونتاژ ايتاليايي فرانسوي
آموزش هنر آموزش نرم افزار خياطي فيلم مهيج فيلم کمدي فيلم داستاني
هک و جاسوسي موسيقي گلسازي آشپزي درسي ورزشي
بازي پروازي بازي ورزشي بازي فکري کودکان نقاشي جادوي خنده
لينکستان کسب درآمد زبان نصرت کانادا آرايشگري بازي اتومبيل راني
حسابداري مذهبي موبايل مستر کارت ارسال SMS کارت کش يو
IranZaban.com 1000Toman.com جوک دانلود هديه کليپهاي زيبا
JahanFilm.com IranHesab.com IranBartar.com IranBazi.com AvalinKhabar.com CDForosh.com
IranSoghati.com IranZinat.com JokBazar.com NasleJavan.com NovinSoft.Net IrIt8.com
ZaferonIran.com Zaferon.com

صفحه خانگي
ساير سايتها
عضويت
تعرفه ها
تجارت الكترونيك
دانلود
آموزش
بازي
فيلم
هديه ويژه
وب مسترها
تبلیغات
درباره ما


Copyright © 2004 , All Rights Reserved , Site Powered by Negin Ebtekar Toos
Webstats4U - Free web site statistics Site Meter
This site tracked by OneStat.com. Get your own free site tracker.
web metrics
چرا اينترنت پرشين بلاگ؟

گروه پرشين بلاگ با بررسي سرويس دهندگان برتر اينترنت در تهران و با در نظر گرفتن نياز کاربران عادي و حرفه اي اينترنت و به خصوص وبلاگنويسان و خوانندگان وبلاگهاي پرشين بلاگ بهترين بسته هاي اينترنتي بصورت کارتهاي اينترنت، سرويس هاي ساعتي، سرويس هاي نامحدود ماهيانه و شبانه روزي را عرضه مي کند.

با انتخاب هر يک از سرويسهاي ذيل، از خدمات شبکه اينترنت پرشين بلاگ با رعايت کيفيت و استانداردهاي بين المللي و پشتيباني فني شبانه روزي جهت اتصال به شبکه جهاني اينترنت بهره مند خواهيد شد.

سرويس ماهيانه و ساليانه
نا محدود اينترنت پرشين بلاگ
(در تهران) سرويس ساعتي
اينترنت پرشين بلاگ
(در تهران) کارتهاي اينترنت
پرشين بلاگ
(در تهران)کليه سرويسها و کارتهاي اينترنت ساعتي شامل 50% تخفيف ويژه بين ساعت 2 نيمه شب تا 10 صبح مي باشد.

امکان خريد کارتها و سرويسهاي اينترنت به صورت آنلاين برقرار است و کليه خدمات ارسال و تحويل به صورت رايگان عرضه مي شود.

کليه سرويسهاي اينترنت از پشتيباني آخرين فن آوريهاي خطوط E1 با سرعت 56 kbps پروتکل V90 و بک بونهاي فيبر نوري برخوردارند.

براي جلوگيري از اشغال شدن خطوط تلفن از فن آوري خطوط E1 پشتيبان (Backup) استفاده شده است.

دسترسي به اينترنت با تمام پروتکل ها و بدون عبور از سيستم فيلترينگ و پراکسي از طرف شبکه ISP به شبکه مخابرات کشور انجام مي گردد.

براي دسترسي کاربران به اينترنت در موارد اختلال در سرويس اينترنت شبکه فيبر نوري کشور از مسير هاي ماهواره اي پشتيبان استفاده شده است.

امکان گزارشگيري از مصرف اينترنت به صورت Online فراهم است و تيم پشتيباني به صورت تلفني، شبانه روزي پاسخگوي سوالات و مشکلات شماست.

تعداد کارت


تخفيف متوسط (%)


تخفيف هر کارت


قيمت هر کارت

1 تا 2


0


0


3،800

3 تا 5


10


400


3،400

6 تا 9


15


550


3،250

10 تا 19


20


750


3،050

20 به بالا


25


950


2،850


آدرس:


نام و نام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


شماره تماس:تعداد کارت اینترنت:هزینه یک ساعت بین 2 نیمه شب تا 10 صبح


هزینه یک ساعت بین 10 صبح تا 2نیمه شب


زمان دسترسی


هزینه


نوع سرویس

162 تومان


325 تومان


شبانه روزی و تمام طول سال


13,000 تومان


40 ساعت

145 تومان


290 تومان


شبانه روزی و تمام طول سال


29,000 تومان


100 ساعت

122 تومان


245 تومان


شبانه روزی و تمام طول سال


49,000 تومان


200 ساعت

110 تومان


220 تومان


شبانه روزی و تمام طول سال


220,000 تومان


1000 ساعت

توضیحات


زمان دسترسی


اشتراک سالیانه


اشتراک شش ماهه


اشتراک ماهیانه


نوع سرویس

هزينه يک ساعت
20 تومان


2 نيمه شب تا 10 صبح


55,000


28,000


5,000


ماهيانه نامحدود شبانه

هزينه يک ساعت
23 تومان


2 نيمه شب تا 4 بعدازظهر


110,000


55,000


10,000


ماهيانه نامحدود شبانه/اداری

هزينه يک ساعت
10 تومان


تمام طول 24 ساعت


220,000


110,000


20,000


ماهيانه نامحدود

با يک خط تلفن اختصاصی و یک IP اختصاصی


1,950,000


1,050,000


180,000


خط
اختصاصی
آدرس:


نام و نام خانوادگي:


پست الکترونيکي:


شماره تماس:نوع سرويس:

( انتخاب اول )


شناسه درخواستي:

(شناسه کاربري حداقل 4 و حداکثر 8 حرف يا عدد باشد)

( انتخاب دوم )

( انتخاب سوم )


رمز عبور موقت:


Advertisement


Advertise Here

خانه - آرشيو روزانه - ارتباط با من Wow, thanks for choosing to visit our site over sleep!

سه شنبه، 3 خرداد، 1384
روش ارسال (Voice mail)


براي ارسال يك پيغام صوتي راه هاي متفاوتي وجود دارد بهترين راه استفاده از نرم افزارهاي مخصوص اين كار است lift fx face mail نمونه خوبي براي اين كار است اما نرم افزارهاي مخصوص مديريت پست الكترونيك مانند outlook,outlook Express خو داراي چنين امكاناتي هستند.

in.persianblog.com

كافي است در برنامه outlook گزينه Insert را انتخاب كنيد وسپس گزينه File را انتخاب كنيد بعد از آن فايل صوتي خود را كه قبلا توسط Recorder ويندوز ظبط كرده ايد انتخاب كنيد و اين برنامه به صورت خودكار صدا را در متن نامه قرار مي دهد البته اين كار در صورتي به طور كامل و صحيح انجام مي شود كه دريافت كننده نيز از برنامه هاي مديريت پست الكترونيك مانند Edura,outlookاستفاده كند در غير اين صورت پيغام صوتي شما به يك فايل الصاق شده به نامه الكترونيكي توسط گيرنده دريافت مي شود.


نويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( 13 سخن )

چهارشنبه، 24 فروردين، 1384
افزايش سرعت اينترنت و اسامی صد وبلاگ برتر


با انجام اين كار سرعت اينترنتتون تا ده برابر افزايش پيدا میکنه . اين کار باعث ميشه هر صفحه ای برای دومين بار يا بعد از اون که ميخواد باز شه به سرعت هر چه تمام باز بشه.

in.persianblog.com

توجه: اگر مراحل رو انجام داديد و در ابتدا تغييری احساس نکرديد اون رو پاک نکنيد چون تو جايی که شما فکرش رو نميکنيد به کمکتون مياد بدون اينکه شما بفهميد.

ابتدا به Start برید و تو Run تایپ کنید Regedit و Enter بزنید.
حال به دنبال این عبارت بگردید:
[HKEY_CURRENT_USER Software Microsoft Windows Current Version Internet Settings]
سپس در سمت راست پنجره به دنبال این عبارات بگردید:
1: MaxConnectionsPerServer
2: MaxConnectionPerl_OServer
ممکنه این دو عبارت رو مثل من نداشته باشید پس روی صفحه سمت راست ، کليک راست كنيد و از قسمت [New]، روی [DWORD] كليك كنيد.
سپس عبارت شماره 1 را بنويسيد . برای عبارت شماره 2 هم همین مراحل را انجام بدید. حالا روی عبارتهای ساخته شده دو بار کليک کنيد و در قسمت [Value data] برای گزينه اول عدد 8 و برای گزينه دوم حرف a را وارد کنيد و سيستم را Restart کنيد.

توجه: در هنگام نوشتن به حروف بزرگ دقت كنيد. يا میتونید از چیزی که من نوشتم کپی و تو رجیستری Paste کنید./ (kurdit)

اسامی ۱۰۰ وبلاگ برتر نخستين جشنواره دانشجويان وبلاگ نويس ايران

اسامی صد وبلاگ برتر دانشجویی


نويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( 13 سخن )

چهارشنبه، 23 دى، 1383
اورکات و کيهان


مقاله نويس كيهان در پايان مقاله اي كوتاه درباره مضرات اوركات نوشت:آيا وقت آن نرسيده كه فرار مغزها را از زاويه ديگري نيز ببينيم و مسئولين محترم به فكر چاره اي باشند. آيا بازهم عده اي مي توانند با افتخار ادعا كنند كه ارتباطات مجازي مي تواند سفير مناسبي براي فرهنگ ما باشد؟ امروز جوانان ما درمعرض جهنمي ترين ابزارهاي توليد و انتقال اطلاعات قرارگرفته اند كه اگر فكري نشود يقيناً فردا دير خواهدبود.

كيهان و اظهار نظر درباره اوركات
نويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( 10 سخن )

سه شنبه، 31 شهريور، 1383
عبور از فیلتر


برای عبور از فیلتر می توانید از سایتهای زیر استفاده کنید:

https://www.snoopblocker.com

https://proxify.com

http://www.zendegan.com

• برای دسترسی همزمان به چند فیلترشکن می توانید از این سایت استفاده کنید.


نويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( 5 سخن )

يكشنبه، 3 خرداد، 1383
آشنايي با كرم Sasser و راه مقابله با آن


كرم اينترنتي Sasser از بعد از ظهر پنجشنبه 10 ارديبهشت رايانه هايي را كه با سيستم عاملهاي مايكروسافت كار مي كنند هدف حملات خود قرار داده است. اين كرم با خصوصيات شبيه Blaster از طريق ايميل منتشر نشده و هيچ نيازي به دخالت و اقدام كاربر جهت گسترش خود ندارد بلكه با پيدا كردن منافذ امنيتي ويندوز و ارسال فرمان به كامپيوتر قرباني آن را وادار به داونلود و اجراي فايل آلوده به ويروس مي نمايد. بدون آنكه كاربر كوچكترين آگاهي از اين عمل داشته باشد.
شيوع كرم ياد شده در حالي انجام مي گردد كه متخصصين مايكروسافت در روزهاي گذشته هشدارهاي جدي درباره ظهور ويروس هاي جديد داده اند. نقطه ضعفي كه Sasser از آن براي نفوذ به سيستم قرباني استفاده مي نمايد تحت اصلاحيه MS-04-011 اعلام و فايل هاي مورد نياز جهت اصلاح اين نقص در انواع ويندوز ها از سوي مايكروسافت عرضه شده است.
گونه هايي از كرم مزبور كه تاكنون شناخته شده اند سيستم هايي را كه با ويندوز 2000 و XP و Server 2003 كار مي‌كنند، مورد حمله قرار داده و با ويندوزهاي 98 و Me و NT كاري ندارند
لازم به ذكر است تا به حال دو نوع A و B از آن منتشر گرديده است.
ويروس ياد شده پس از شروع فعاليت فايل AVSERVE.EXE را در نوع A و فايل AVSERVE2.EXE را در نوع B خود در شاخه ويندوز و يك تعداد فايل در شاخه Windows/system و يا Windows/system32 كپي مي نمايدكه نام اين فايلها به صورت xxxxx_up.exe است كه xxxxx يك عدد ? رقمي تصادفي مي باشد.
همچنين اين ويروس تغييراتي نيز در رجيستري قرباني اجرا مي نمايد و فايل LSASS.EXE ?كه از اجزاي اصلي ويندوز است? را crash نموده باعث نمايش پيغام خطايي درباره L‌SA Shell مي شود. بعضا سيستم به خودي خود shut down يا restart مي شود. كاربران از اين اخطار به عنوان اخطار Don't Send ياد مي كنند.
پنجره اي كه توسط اين اخطار ظاهر مي گردد به صورت زير مي باشد.
Remover ارائه شده توسط Symantec
Norton جهت چك كردن سيستمها و پاكسازي آنها برنامه زير را معرفي نموده است. آن را داونلود و سيستم خود را با اجراي آن چك نماييد. توجه نماييد اين عمل به تنهايي كافي نبوده و شما حتماً به اصلاحيه هاي مايكروسافت نياز داريد.
http://securityresponse.symantec.com/avcenter/FxSasser.exe
روش پاكسازي به صورت دستي
1- اينترنت را قطع نموده با كليك راست بر روي My Computer و انتخاب properties در بالاي صفحه System Restore را انتخاب و گزينه Turn Off System Restore را تيك زده سپس OK نماييد.
2- كامپيوتر را Reboot نموده آن را در حالت Safe Mode راه اندازي نماييد.پس از آن كليد هاي Ctrl+Alt+Delete را بگيريد در پنجره باز شده گزينه Task Manager را انتخاب و در بالاي صفحه وارد بخش Properties شويد. سرويس هاي AVSERVE.EXE و AVSERVE2.EXE و xxxxx_up.exe را انتخاب و در مورد هر كدام جداگانه كليد End Process را بزنيد.

3-فايل هاي زير را توسط كليدهاي Shift+Del براي هميشه از سيستم خود پاك نماييد:
c:\windows\avserve.exe
c:\windows\avserve2.exe
c:\windows\system\xxxxx_up.exe
c:\windows\system32\xxxxx_up.exe
4- گزينه Run را با كليك كردن بر روي Start ويندوز انتخاب و دستور RegEdit را تايپ كرده و OK كنيد.

در شاخه: LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
كليد هاي "avserve.exe"="%Windir%\avserve.exe" و "avserve2.exe"="%Windir%\avserve2.exe" را Delete نماييد.

5- اكنون به اينترنت وصل شده Patch هاي مربوطه را داونلود و آن را Setup نماييد:
اصلاحيه‌هاي مايكروسافت
بسته به نوع ويندوزتان چه به SASSER آلوده شده باشيد و چه از حمله آن در امان مانده باشيد بايد هر چه سريعتر اقدام به داونلود Patch هاي زير نموده و آنها را بر روي كامپوتر خود اجرا نماييد.
Windows XP : http://download.microsoft.com/download/6/1/5/615a50e9-a508-4d67-b53c-3a43455761bf/WindowsXP-KB835732-x86-ENU.EXE
Windows 2000 : http://download.microsoft.com/download/f/a/a/faa796aa-399d-437a-9284-c3536e9f2e6e/Windows2000-KB835732-x86-ENU.EXE
همچنين همين امروز مايكروسافت براي كليه نسخه هاي ويندوز اقدام به ارائه يك اصلاحيه تحت عنوان Sasser Removal Tools نمود كه نحوه عمل آن اصلا شبيه يك Remover نيست. ولي به هر حال داونلود و اجراي آن نيز واجب است.
http://download.microsoft.com/download/1/e/b/1eba8a6e-a22a-431f-9df4-a0cd2873e3c5/Windows-KB841720-ENU.exe
شما دوستان بسيار عزيز كليه موارد بالا را مي توانيد از آدرس زير با سرعت بالاتري داونلود نماييد:
ftp://217.219.110.3/AntiVirus/!!Sasser
ستاره سرخنويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( 5 سخن )

چهارشنبه، 2 اردىبهشت، 1383
in.persianblog.com منبع اول اينترنت در google !!


آقا يه روز رفتيم تو google در مورد - اينترنت - جستجو كنيم . كلمه - اينترنت - رو كه وارد كرديم از بين ۱۴۴۰۰۰ مورد . وبلاگ خودمان را به عنوان اولين مورد به خودمان معرفي كرد كه كلي ذوق كرديم...!!نويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( 7 سخن )

يكشنبه، 3 اسفند، 1382
اضافه کردن سايت يا وبلاگ خود در موتور جستجوگر گوگل


in

برای اضافه کردن سايت يا وبلاگ خود در گوگل اينجا را کليک کنيد.


نويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( 7 سخن )

چهارشنبه، 29 بهمن، 1382
بسته ترميم کننده جديد اينترنت اکسپلورر مايکروسافت


in.persianblog

مايکروسافت بسته ترميم کننده اينترنت اکسپلورر را وارد بازار ميکند تا ايرادی که به هکرها اجازه می دهد به کامپيوتر کاربران دسترسی داشته باشند را بر طرف نماید . اين مشکل که با نام آسيب پذيری امنيتی در IE (اينترنت اکسپلورر) شناخته می شود در ويندوزهای NT,XP,2000 وجود دارد .
اين ايراد هنگامی خود را نشان می دهد که شخص دارای رایانه آسيب پذير با مراجعه به سایتهای خطرناک یا با کلیک برروی بک لینک HTML در e-mail خود به هکرها اجازه میدهد که برنامه های خودرا بر روی رایانه او نصب کرده و اجرا کنند .
البته مایکروسافت برای یکی از حفره های IE یک بسته ترمیم کننده برای جلوگیری از حمله هکرها برروی رایانه افرادی که آگاهی چندانی از حمله هکرها ندارند تهیه کرده است .
اهمیت بسیار زیاد این موضوع باعث شده که مایکروسافت پیش از تاریخ تعیین شده ماهیانه بسته نرم افزاری ترمیم کننده را عرضه کند .
استفان تولوز مدیر برنامه های امنیتی مایکروسافت گفت که " با توجه به اینکه ما با این آسیب پذیری در IE آشنا بودیم و با توجه به تماسهای مکرری که کاربران آسیب دیده با ما داشتند تصمیم گرفتیم که زودتر از موعد آنرا عرضه نماییم "
این بسته نرم افزاری ترمیم کننده علاوه بر مشکل فوق دو مشکل امنیتی دیگری را که در IE وجود دارد را نیز ترمیم می کند .
اولین مشکل آن است که به کلاهبرداران اینترنتی اجازه می دهد تا با نشان دادن آدرسی غیر آن صفحه ای که کاربر در آن قرار دارد اقدام به گرفتن اطلاعات شخصی کاربران در قالب سایتهای معتبر بیمه ای و ... اقدام به سرقت از این کاربران نمایند .
برای مثال در ژانویه کلاهبرداری با تاسیس وب سایتی به نام شرکت بیمه فدرال اقدام به گرفتن اطلاعات شخصی کاربران نموده در حالی که دراصل یک وب سایت پاکستانی بوده که برای اخاذی و کلاهبرداری از کاربران این اطلاعات را جمع آوری کرده بود .
یکی دیگر از حفره هایی که در IE وجود دارد آن است که به سایتهای غیر مجاز اجازه می دهد که بدون گرفتن تایید کاربر و تنها با کلیک کردن برروی یک لینک اقدام به نصب نرم افزاری بر روی رایانه کاربر می نمایند .
مایکروسافت به کاربران ویندوز توصیه کرده که سریعا با گرفتن این بسته نرم افزاری ترمیم کننده اقدام به روز رسانی IE رایانه خود کنند .
منبع : Cnetnews.com
نويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( 1 سخن )

دوشنبه، 9 تير، 1382
FTP


FTP :
FTP مخفف File Transfer Protocol مي باشد. FTP سرويسي در اينترنت است كه اجازه ميدهد پرونده ها از يك كامپيوتر به كامپيوتر ديگر منتقل شوند FTP همانند بقيه خدمات و سرويسهاي اينترنت از سيستم Client-Server پيروي مي كند.
هنگامي كه فايلي را از كامپيوتر راه دور به كامپيوتر خودتان كپي مي كنيد در حال Download آن هستيد و وقتي پرونده اي را از كامپيوترتان به كامپيوتر راه دور مي فرستيد در حال Upload آن مي باشيد .

ftp ناشناس :
براي كپي كردن پرونده ها نياز داريد كه با كامپيوتر راه دور ارتباط برقرار كنيد يعني اگر همراه با نام کاربر كلمه عبور نداشته باشيد نمي توانيد پرونده ها را کپی كنيد.
FTPناشناس امكاني است كه اجازه ميدهد به ميزبانهاي راه دور و معيني متصل شويد و فايلها را منتقل كنيد به جاي نام كاربر كلمه Anonymous و به جاي Password آدرس پست الكترونيكي خود را وارد كنيد.
بسياري از FTP هاي ناشناس به همه اجازه ميدهندپرونده ها را به كامپيوترخودكپي كنند اينترنت هزاران ميزبان FTP ناشناس داردكه بطور رايگان فايلها را عرضه مي كند.
روشهاي دستيابي به FTP ناشناس :
دو روش وجود دارد ممكن است به منبع FTP به عنوان پيوند روي صفحه وب برخورد كنيد هنگامي كه بر روي پيوند كليك ميكنيد مرورگر خودكار با سايت FTP تماس مي گيرد و به نام anonymous ارتباط برقرار ميكند.
تمامي مرورگرها امكاني براي وارد نمودن سيستم URL در اختيار شما قرار ميدهد.
FTP ://FTP.microsoft.com
با تايپ URL بالا در آدرس بار مرورگر با يك سايت FTP ارتباط برقرار ميشود.
روشهاي بعدي دستيابي به FTP
Start/Programs/Ms-Dos prompt
را باز كنيد
FTP
FTP>
Open ftp.microsoft.com
فرامين كلي FTP :
براي رهايي از جلسه يا خاتمه دادن كار فرمان Quit را وارد كنيد.
با وارد نمودن ? يا Help فهرستي از تمام دستورات FTP را نمايش ميدهد
فرامين FTP به چند گروه تقسيم ميشوند
- فرامين ابتدايي مانند Open, quit, help
- فرامين برقراري اتصال Open, Close
- فرمان Close بدون خارج شدن از برنامه FTP به اتصال پايان خواهد داد.
فرامين فهرست گيري :
براي حركت از فهرست به فهرست ديگر از فرمان CD استفاده كنيد نام فرمان و سپس فهرستي كه ميخواهيد به آن برويد را تايپ كنيد و سپس Enter كنيد.
CD Pub
CD Usent
با وارد كردن فرمان PWD در هر زمان فهرست كاري را نمايش دهيد.
براي نمايش دادن محتويات فهرست از فرمان lS يا dir استفاده كنيد.
فرامين انتقال پرونده در FTP :
از دو فرمان براي Download كردن فايلها استفاده كنيد.get و. mgetبا فرمان get يك پرونده را در هر زمان ميتوانيد كپي كنيد با فرمان mget در هر زمان اجازه كپي بيش از يك پرونده را داريد.
براي استفاده از get نام فايل راه دور و بعد نامي كه ميخواهيد بر روي كامپيوتر خود به فايل بدهيد را مشخص كنيد.نويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( 23 سخن )

سه شنبه، 27 خرداد، 1382
حجم وسيعي از محتواي فارسي در اينترنت ايجاد شده است


اكنون كه به مدد سرويس پرشين بلاگ، حجم وسيعي از محتواي فارسي در اينترنت ايجاد شده، هدف بعدي اين گروه، دسته بندي محتواي ايجاد شده و ايجاد ابزارهاي جستجو در اين محتواست تا دسترسي به اطلاعات فارسي، بسيار آسان شود.
سايت پرشين بلاگ، با تمام فراز و نشيبهاي خود يك ساله شد. اين سايت با قالب و ابزارهايي كاملاð فارسي، در 23 خرداد سال 1381 پا به عرصه اينترنت گذارد.
اين سرويس به گونه‌اي طراحي شد كه هر شخصي، در هر سطحي از معلومات فني، بتواند به راحتي صاحب يك آدرس و صفحه اختصاصي در اينترنت به صورت رايگان شود و يادداشتهاي خود را كه حاصل خلاقيتها و توانايي خويش در زمينه هاي مختلف است، در منظر ديد و نقد همگان قرار دهد.
تلاش گروه پرشين بلاگ بر آن بوده است كه بتواند با ارائه سرويسي مطمئن، سريع و با كيفيت، ميزباني خوبي براي محتواي فارسي ايجاد شده باشد.
به حق، كاربران نيز توانستند به خوبي از اين امكان استفاده كرده و زبان فارسي را در زمره چهار زبان اول وبلاگنويسان دنيا قرار دهند.

in.persianblog.com
سرويس پرشين بلاگ در طول يك سال گذشته، شاهد تغييرات زياد سخت افزاري (از يك سرويس مشترك تا دو سرور اختصاصي) و نرم افزاري، در جهت افزايش كارايي و امكانات خود بوده و در تمام اين مراحل سعي داشته است تا كاربران، شاهد كمترين تغييرات در نحوه‌ي مديريت وبلاگها باشند.
گروه پرشين بلاگ همانند قبل، اهداف خود را بسيار والاتر از آن مي داند كه خستگي و فشار مالي بتواند، آن را از پاي درآورد.


نويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( 12 سخن )

يكشنبه، 7 اردىبهشت، 1382
چند پيشنهاد براي هك نشدن


از ورود به سايتهاي شخصي كه به شما پيشنهاد ميشود خودداري كنيد مخصوصا اگر ادرس به صورت چند عدد كه مثل يك ادرس IP ميباشد.
ويندوزهاي 98 ,me به راحتي هك ميشوند.بهتر است از ويندوز 2000 و xp استفاده كنيد.و حتما براي ويندوز 2000 هر سه سرويس پك موجود را نصب كنيد.همچنين براي ويندوز XP هم سرويس پك 1 عرضه شده كه ان را ميتوانيد از بازار به راحتي تهيه كنيد ويندوز XP به همراه سرويس پك 1 امن ترين سيستم عامل ميباشد.
اگر شما از ويندوز xp استفاده ميكنيد ميتوانيد از فايروال(ديوار اتش يا انتي هك)خود ويندوز xp استفاده كنيد.به كنترل پنل رفته و وارد Networking Connection شويد.در انجا روي ايكون dial up كه ساخته ايد راست كليك نيد و properties را انتخاب كنيد سپس تب Advanced را انتخاب كنيد و تيك مخصوص فعال كردن فايروال را فعال كنيد.
اگر در ياهو ايميل داريد و چنانچه فايلي براي شما فرستاده شد ميتوانيد از طريق خود Norton Anti Virus سايت ياهو چك كنيد.چنانچه در چت كسي به شما پيشنهاد دادن عكس يا فايل داد بدون رودرواسي درخواست كنيد به ادرس ايميل شما بفرستد
ياهو مسنجر خود داراي يك فايروال ميباشد.ميتوانيد از منوي Login گزينه Privacy Setting را انتخاب كنيد و در داخل تنظيمات Connection فايروال را انتخاب كنيد.نويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( 9 سخن )

سه شنبه، 2 اردىبهشت، 1382
بدست آوردن پسورد ايميل اشخاص


in.persianblog

در ابتداي كار بايد با يكي از برنامه هاي dictionary maker يك فايل pass ;ist اجرا كنيد.سپس وارد يكي از برنامه هاي e-mail cracker شويد.
در قسمت server بايد ادرس سرورايميل مورد نظر را بنويسيد مثلا mail.yahoo.com يا mail.hotmail.com
حال يك فايل text ايجاد كنيد و ID مورد نظر را وارد كنيد.و از فايلي هم كه توسط dictionary maker استفاده شده براي password list استفاده كنيد.
وقتي تمام مراحل تمام شد دكمه begin رابزنيد.اين برنامه تمامي كاراكترها را بررسي ميكند و كلمه عبور را در قسمت get به شما ميدهد.
برای اين كار معمولا با مشکل مواجه خواهید شد ولي امتحان ان خالي از لطف نيست.


نويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( 7 سخن )

دوشنبه، 18 فروردين، 1382
تلفن اينترنتى رايگان


شركت توليد كننده نرم‏افزار Net2 Phone به كاربران خود اين امكان را مى‏دهد كه به وسيله ميكروفون مجانا از طريق اينترنت‏با مخاطب خود صحبت كنند و با آخرين نسخه اين برنامه مى‏توان از طريق شبكه جهانى اينترنت، فاكس ارسال كرد. اين شركتها معمولا درآمد خود را از طريق تلفنهايى كه از كامپيوتر به تلفن (تلفن سنتى) و نيز از كارتهاى اعتبارى كه براى استفاده تلفن به تلفن از طريق خطوط مبتنى بر اينترنت‏به كار مى‏رود، به دست مى‏آورند.
سايت Dialpad.com ، امكان تلفن اينترنتى كاملا رايگان را براى تلفن‏هاى راه دور در داخل كشور (آمريكا) فراهم آورد. اين شركت درآمد خود را از طريق نصب آگهى‏هاى تجارى بر روى نرم‏افزار خود كسب مى‏كند و با آن مى‏توان از يك كامپيوتر شخصى به يك تلفن معمولى زنگ زد.
براى به دست آوردن اطلاعات مربوط در اين باره به هر يك از سايت‏هاى مستقل زير كه نرم‏افزارهاى مخصوص براى اين منظور دارند سرى بزنيد.
براى اين كار نخست وارد پايگاه بزرگ CNET -كه يك سايت اخبار كامپيوترى است- با نشانى www.cnet.com شويد و پس از زدن گزينه تصويردار Online..." "Free calls يكى از 5 سايت را انتخاب كنيد:

1. Microsoft NetMeeting 3.01
2. Buddy Phone 2.06b
3. Mediaring Talk 7.2
4. Net2Phone 10.0
5. PhoneFree 6.0

Microsoft NetMeeting 3.01
امتيازات: كيفيت صوتى بسيار عالى، سهولت كاربرد، مشتمل بر «صفحه سفيد» (White Board) و ابزار مخصوص شراكت‏برنامه‏هاى كاربردى و غيره.
كاستى‏ها: لزوم داشتن اشتراك Hotmail و نرم‏افزار 2.0 MSN Messenger
چند منظوره بودن اين نرم‏افزار، آن را براى استفاده تجارى و شخصى قابل انعطاف كرده است.
اما اينكه براى تماس تلفنى رايگان بايد نرم‏افزارى اضافه نصب كرد، جالب نيست. به هر حال اين زحمت كمى است كه بايد براى تلفن اينترنتى -با چنين كيفيت‏برتر- تقبل كرد.
Buddy Phone 2.06b
امتيازات: به افرادى كه در فهرست ICQ شما قرار دارند با فشار يك دكمه تلفن مى‏زند و استفاده از آن بسيار ساده است.
كاستى‏ها: تبليغات فضاى زيادى گرفته‏اند، راهنماى راه‏اندازى صوتى ندارد، صدا ضعيف به گوش مى‏رسد، فقط با تلفن‏هايى كه مجهز به NetMeeting باشند مى‏تواند تماس بگيرد.
با توجه به كيفيت صوتى درجه 2، تبليغات آزار دهنده و نداشتن استاندارد تلفن اينترنتى كه موجب مى‏شود نتوان به غير از اين برنامه به ساير تلفن‏هاى اينترنتى وصل شد; اين برنامه فقط به درد افرادى كه آشنا به استفاده از ث‏اپ هستند مى‏خورد.
Mediaring Talk 7.2
امتيازات: به شما اين امكان را مى‏دهد كه با افرادى كه در هنگام تلفن زدن بر-خط يا OnLine نيستند تماس تلفنى نگيريد.
كاستى‏ها: قابليت‏بيدارباش آن قابل اعتماد نيست، سه دقيقه طول مى‏كشد تا اتصال برقرار شود، فقط با تلفن‏هايى كه مجهز به Media Ring باشند مى‏تواند تماس بگيرد.
اين سايت تلاش ارزنده‏اى جهت‏برقرارى تماس با تلفن‏هايى كه بر خط نيستند مى‏كند، اما هميشه موفق نمى‏شود. ما در حال حاضر استفاده از آن را به كسى توصيه نمى‏كنيم اما بد نيست در آينده نزديك سرى به آن بزنيد (تا ببينيد كاستيهاى آن رفع شده است‏يا خير).
Net2Phone 10.0
امتيازات: به عنوان يك تلفن «كامپيوتر شخصى به كامپيوتر شخصى‏» كار مى‏كند و از اينترنت جهت تلفن زدن به تلفن‏هاى سنتى (معمولى) نيز استفاده مى‏كند. هزينه تلفن‏هاى راه دور از يك سنت‏براى هر دقيقه شروع مى‏شود كه نسبتا ارزان است.
كاستى‏ها: كيفيت‏بسيار ضعيف صوتى و ميانجى كاربر كه فضاى زيادى از صفحه نمايش را مى‏گيرد و همچنين ابليت‏برقرارى تماس بين دو كامپيوتر شخصى كه نياز به داشتن Net2Phone روى هر دو دستگاه دارد، از نواقص اين برنامه است.
اين سايت ايده و هدف قابل تقديرى دارد يعنى مانند يك تلفن اينترنتى معمولى عمل مى‏كند كه مى‏تواند به تلفن‏هاى سنتى (معمولى) هم با هزينه بسيار پايين زنگ بزند. اما كيفيت‏بسيار ضعيف صوتى آن موجب مى‏شود كه آرزو كنيد اى كاش با همان روش قديمى تماس مى‏گرفتيد!
PhoneFree 6.0
امتيازات: به ساير برنامه‏هاى تلفن اينترنتى وصل مى‏شود و با هزينه بسيار كم نيز به تلفن‏هاى سنتى (معمولى) مى‏توان با آن زنگ زد. ضمنا خيلى سريع است و به سادگى و سهولت نصب مى‏شود و داراى قابليت كنفرانس ويدئويى نيز مى‏باشد.
كاستى‏ها: داراى يك ميانجى كاربر بسيار حجيم است كه بيشتر فضاى نمايش را مى‏گيرد و بدترين كيفيت صوتى را كه تا به حال شنيده‏ايم دارد.
ميانجى كاربر مزاحم و كيفيت صوتى بسيار بد برنامه PhoneFree ، اين‏برنامه را در آخر فهرست، قرار مى‏دهد. اين سايت هيچ چيز جديدى براى عرضه ندارد كه در برنامه‏هاى ديگر، بهتر از آن را نتوان يافت. ره آوردنونويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( 4 سخن )

شنبه، 16 فروردين، 1382
جستجوى گوگل را در سايت خود قرار دهيد.


اگر شما مايل هستيد تا سرويس ورودى جستجوگر گوگل را در وب سايت خود ارايه دهيد، كافيست كد آن را در صفحه HTML خود copy و paste كنيد. شما ميتوانيد هر تغييرى را براى ورودى جستجوگر مانند بزرگ و كوچك كردن آن، بهبودسازى و غيره در آن بوجود بياوريد.
در صورت تمایل کد را با ایمیل دریافت کنیدنويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( بايگاني شده )

چهارشنبه، 21 اسفند، 1381
تصاوير ويديويی در اينترنت


دو نوع دوربین برای استفاده در اینترنت وجود دارد: یکی دوربینهای اینترنت (Webcam) که معمولا بسیار ارزان هستند. در تهیه دوربین کیفیت مهمترین مساله است. ولی در اینترنت کیفیت تصویر بهرحال بعد از دریافت آن توسط گیرنده کم می شود و اگر دوربین صرفا فقط برای استفاده در اینترنت است کیفیت چندان هم مهمی نیست. بعضی از Webcam ها باطری دارند و قابل حمل و نقل هستند که معمولا ارزان هستند ولی کیفیت خوبی ندارند. نوع دوم برخی از دوربینهای دیجیتال هستند که از آنها در اینترنت هم میتوان (بجای Webcam) استفاده کرد. این دوربینها کیفیت بسیار خوبی دارند ولی اکثرا نصب آنها پیچیده است و باید همیشه آخرین نسخه نرم افزار آنها را داشته باشید. Webcam های شرکت Intel کیفیت بسیار بالایی دارند و از بیشتر آنها میتوانید برای ضبط تصویر از ویدئو، DVD و یا ماهواره نیز استفاده کنید.

در Yahoo! Messenger برای استفاده از دوربین باید در پنجره گفتگو روی کلید Webcam کلیک کنید. اگر این کلید را پیدا نمی کنید در منوی Friend گزینه View Webcam را انتخاب کنید. سایر کارها بطور خودکار انجام می شود. اگر از اینترنت با سرعت بالا استفاده می کنید ممکن است برنامه از شما سؤال کند که مایل به استفاده از حالت Super Webcam هستید یا نه. در صورت استفاده از Super Webcam تصاویر بزرگتر و سریعتر هستند. آزمایشهای شخصی من نشان می دهند که Yahoo! Messenger با خیلی از دوربین ها بخصوص دوربینهای همه کاره که در بالا اشاره شدند سازگاری ندارد.


بهترین راه برای تماس ویدئویی از طریق ویندوز استفاده از Netmeeting است. برنامه MSN Messenger نیز از همین نرم افزار برای ارسال میدئو استفاده میکند، لذا روش کار هر دو برنامه دقیقا یکی است. استفاده مستقیم از Netmeeting پیچیده است و به همین دلیل بهتر است آنرا از طریق MSN Messenger اجرا کنید. بعد از اجرا استفاده آنقدر آسان است که نیازی به توضیح آن نیست. برای تنظیم دوربین در Netmeeting در منوی Tools روی Options کلیک کرده و Video را انتخاب کنید. در اینجا میتوانید اندازه و کیفیت تصویر را تغییر دهید.

بیشتر دوربینها (حتی ارزانترین نوع) با نرم افزارهای مخصوص خود می آیند که استفاده از آنها بسیار راحت است. در صورت اشکال در نصب دوربین با فروشگاه یا تولید کننده دوربین تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.


نويسنده : Majid Nasrollahzadeh - سخنان دوستان ( بايگاني شده )آرشيو موضوعي


امنيت در سايت‌هاي ايراني

راه هاي مصونيت از خطرات اينترنتي

اينترنت از ماهواره

مديريت سايتهاي مورد علاقه

چيني‌ها و سايت‌هاي ممنوع اينترنتي

مايكروسافت ، كاربران خود را اغفال كرده است

ديوار آتش ويندوز XP

روشهاي جستجو در اينترنت

روبوتهاي وب

استاندارد unicodeارسال سوال به ايميل


چند سوال و جواب!
واحدها را بياموزيم!سرگرمي!
لينک به مابازديد : 23295 نفرلينكهاي مفيدنگاهي به وبلاگها - ايسنا

اخبار IT ايلنا

انجمن شرکت‌هاي انفورماتيک

انجمن صنفي ISP ها

اسپ سوار

ITايران

دوستانpersiansport

اشك پاك خدا
گيل و ديلم
جوك بانك
اتفاقجستجو در اينترنت
آرشيو ماهانه

1/3/1384-31/3/1384
1/1/1384-31/1/1384
1/10/1383-30/10/1383
1/6/1383-31/6/1383
1/3/1383-31/3/1383
1/2/1383-31/2/1383
1/12/1382-29/12/1382
1/11/1382-30/11/1382
1/4/1382-31/4/1382
1/3/1382-31/3/1382
1/2/1382-31/2/1382
1/1/1382-31/1/1382
1/12/1381-29/12/1381
1/9/1381-30/9/1381
1/8/1381-30/8/1381
1/6/1381-31/6/1381
1/5/1381-31/5/1381


ارسال كارت تبريك نوروزي با in.persianblog.comارسال كارت تبريك با in.persianblog.com


خانه - آرشيو روزانه - ارتباط با من - بالاي صفحه

استفاده از محتويات اين وبلاگ با ذکر منبع مجاز است
Copyright © 2001 - 2005 All rights reserved for www.in.persianblog.com .


Advertisementwww.VASETEH.comAdvertise Here
به نام خداوند رحمتگر مهربان ، تعداد بازدیدکننده : 19438


Computer, Internet & Technology News اخبار رایانه، اینترنت و فناوری
.: صفحه ی اول روزنگار :.
.: بایگانی :.
.: ارتباط با من :.يک امتحان

16:6؛،؛چهارشنبه، 3 اردىبهشت، 1382


به نام خدای دانای راز دل ها
خوب من می خوام برم با IranPC همکاری کنم(iranpc.persianblog.com). او هم مطالب اخبار-مانند می نویسه. گر چه سبک نوشته هاش با من فرق می کنه.
او هم یه تارنگاشت داره که توش خبر ها را به انگلیسی می نویسه.(iranpc.blogspot.com)
او هم در تورونتو است.
خلاصه مشترکات کم نیست.
ولی البته کاملا مذهبی هم نیست، گر چه پسر خوبی ه.
نفر سومی هم به ما به احتمال زیاد خواهد پیوست، که او فرانسوی بلد است و از منابع فرانسوی خبر جمع می کند.
هر چند من یک روز در میان اون جا مطلب می نویسم(ان شاء الله) ولی این جا را هم نمی بندم و هر از چندی مطالب غیر خبری ام را این جا می نویسم.
مثلا فردا یه مطلب دارم که می نویسم. البته سعی می کنم این یادداشت را همیشه بالای یادداشت های دیگر قرار دهم.
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 70 پیام )
20:46؛،؛دوشنبه، 1 اردىبهشت، 1382


وقتي کسي نظر نده من از کجا بفهمم کاري که مي خوام شروع کنم را دوست داريد يا نه؟
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 9 پیام )بالاخره تحول رخ داد!

21:26؛،؛يكشنبه، 31 فروردين، 1382


۰. به نام خدای خوبم
سلام بر کسایی که منو تحمل می کنن و با خوب و بدم می سازن
۱. خبر خوب: بعد از چند روز "جان کندن"، دوباره تارنگاشت جان تازه می گیرد.
من از یاس فلسفی(!) خلاص شدم. یه کاری می کنم که این جا به دردتون بخوره! البته هر کس می خواد چیزی یاد بگیره باید در قبالش زحمت بکشه!
با دوستان که مشورت کردم به نتایج خوبی رسیدم.
مخصوصا آقای طاهری(صاحب www.w3schoolsir.com و از دوستان خوب "ندیده" ی من) بهترین راهنمایی را کردند.
من دیگر متن های خبر را کامل ترجمه نمی کنم(لقمه ی آماده ممنوع!). بلکه اصل مطلب را می گم و اگر مطلب مهمی توش باشه، متذکر می شم. بعد قسمتی از متن انگليسی ش را ميارم(همون قدری که تا حالا ترجمه می کردم). بعد پيوندی به اصل مطلب هم ميذارم. اين طوری هم کسانی که می خوان فقط عنوان مطالب و لب کلام را بفهمند(که امیدوارم از این جور آدم ها کم باشه)٬ راضی می شن(با اون متن فارسی)٬ هم کسانی که می خوان از اون مطلب بيشتر بدونن٬ با خوندن متن انگليسی به اون چيزی که می خوان می رسند(تازه من هم به هدفم می رسم: چند نفر با خوندن متن انگليسی زبانشون تقویت می شه). اگر کسی هم خیلی مشتاقه٬ می خواد ديگه هيچ چيز را از دست نده٬ می ره و متن کامل را از منبع خبر می خونه.
نظرتون چيه؟
ايده ی اين کار از پايگاه دزنگار گرفته شده٬ با اين تفاوت که اون ديگه قسمتی از متن را نمياره و فقط معرفی می کنه و یه توضيح کوتاه می ده.

اگر کسی زبان مشکل داره٬
اولا:‌یه فرهنگ لغت انگلیسی به فارسی روی رایانش بذاره. من ایستگاه را پیش نهاد می کنم که از اینجا می تونید بگیرید.این خیلی خوبه و احتیاج به copy-paste هم نداره.
ثانیا:‌ در پیام رسان یاهو، farsidic را به دوستانتان اضافه کنید. لغات را ترجمه می کند.
ثالثا: اگر در عبارت و جمله ی انگلیسی ای مشکل داشتید و نمی فهمیدید٬ در Yahoo msngr یا در پست الکترونیکی ام یا در قسمت پیام ها بپرسید٬ در حد سوادم جواب می دهم.

۲. تا چند روز ديگه اگر وقت کردم٬ در ستون کنار به طور موضوعی مطالب قبلی را دسته بندی می کنم تا يه بايگانی هم داشته باشم.
۳. نگاه می کنم ببينم به کی پيوند نداده ام٬ و از خجالتش در ميام. مخصوصا مرد رايانه ای(ComputerMan).
۴. قراره دیگر پایگاه ها و تارنگاشت هایی را که در رابطه با خبرهای رایانه ای هستند را بهشون پیوندشون را این کنار قرار بدهم تا کسانی که اینجا می آیند، بتونن به پایگاه هایی که شبیه این جا هستند دسترسی بهتری داشته باشند.
۵. اگر کسی در این زمینه بتونه با من همکاری کنه٬ من کاملا استقبال می کنم که یه تارنگاشت گروهی داشته باشیم.
توجه:‌ به یه همکار نیاز دارم. این همکار٬ در کار ها کاملا برابر با من خواهد بود. خلاصه بگم قدمتون روی دو چشم.
همچنین از تارنویس ها(وبلاگ نویس ها، Bloggers) اگر کسی مایله، من حاظرم باهاش همکاری کنم.
توجه:‌ کی به یه همکار نیاز داره؟
6. قراره يکی از دوستان خوش سلیقه٬ يه قالب خوب و یه نشان(Logo) خوب واسه این جا درست کنه. دمش گرم. اگر کس دیگری هم برای نشان همکاری می کنه٬ دستش درد نکنه. یکی را انتخاب می کنم(شاید هم چند تا را انتخاب کردم).
7. به امید ظهور "او" و خدا نگهدار
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 13 پیام )Smileys(Emoticons)l

19:49؛،؛شنبه، 30 فروردين، 1382


به نام خدا
من يه صفحه ی مرجع برای صورتک ها طراحی کرده ام. به نظر خودم که خوبه. البته اشکالاتی هم داره. لطفا حتما ببینید و نظر دهيد. نشانی:‌http://www.sharemation.com/smileys/index.html
به اميد ظهور و خدا نگهدار
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 11 پیام )نکته

22:45؛،؛جمعه، 29 فروردين، 1382


به نام "او"
فقط بگم که به این جا هر روز سر نزنید. هر دو-سه روز و اینا.
آقا بیا. یا حق!
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 2 پیام )تلنگری بر فناوری

2:25؛،؛جمعه، 29 فروردين، 1382


به نام خدا
1. من قبلا یه Mouse دو-دگمه(دو دکمه)ای داشتم. خیلی هم باهاش راحت بودم(تازه قبل از اون، که باهاش حال هم می کردم.چون قبلش mouse ها یک دکمه بیشتر نداشتند).
بعد از یه مدت Mouse سه دکمه ای گرفتم ولی از دکمه ی وسطش به ندرت استفاده می کردم. به نظرم اضافی میومد. یه کم که گذشت شروع کردم به استفاده از اون. بعدا دیگه اگر یه جایی می رفتم که mouseشون 2دکمه ای بود، کلی خسته می شدم و اصلا راحت نبودم.
حالا هم mouse پنج دکمه ای گرفته ام. می ترسم دفعه ی دیگه از mouse سه دکمه هم خسته بشم.
این "عادت" هم عجب چیز بدیه!(مخصوصا عادت به راحتی و رفاه!)

2. اولین باری که اینترنت گرفتم را یادم نیست کی بود. فقط یادمه که وقتی download می کردم، اگر چیزی بیشتر از یکی-دو KBps نشون می داد می گفتم امروز خوب وصل شده. ضمنا دم و دیقه قطع می شد و هر دفعه هم باید کلی وای میسادیم تا وصل می شد. یادم رفت بگم که وصل شدنش هم یه مشکلی بود واسه خودش. 10 تا خط داشت که همیشه مشغول بودن. باید شماره ها را هم جدا-جدا می گرفتیم. البته خیلی با اون اینترنت هم حال می کردیم و ذوق زده می شدیم!
هی خدمات بهتر شد تا چند وقت پیش DSL گرفتم که از وقتی که دگمه ی Connect را می زدی تا وقتی که وصل می شد، به دو-سه ثانیه نمی رسید.(یعنی وقتی بلافاصله بعدش دکمخ ی Yahoo msngr را می زدم، پیام رسان خودش وصل می شد و صفحه ی عدم اتصال نمی اومد). سرعتش هم 1Mbps بود. یعنی یه موقع هایی که از download.com داشتم فرت و فرت برنامه می گرفتم، مثل عجله می کردم که تا برنامه ی قبلی دریافت(بارگذاری)ش تموم نشده بعدی را شروع کنم، اکثرا موفق نبودم. خط تلفن را هم که اشغال نمی کرد.
چند روز ه که دوباره dial-up گرفته ام از AOL. گرچه این هم سرعتش وقتی برنامه می گیرم(" Download یا بارکذاری یا دریافت" می کنم)، 5kBps نشون می ده، و اصلا هم قطع نمی شه، ولی همه ی خونواده کلافه اند. هی می گن نیم ساعت باید وایسیم تا وصل شه(همون 10-15 ثانیه را می گن). بابام می گه نرو تو اینترنت کسی شاید بخواد زنگ بزنه(نمی دونم مگه قبل از اون اینطور نبوده؟!)(پس این تلفن همراه واسه چیه؟!). آخه اینترنت نامحدود مجانی (این جا تلفن درون شهری هم مجانیه) هم این حرف ها را داره؟! من که عادت کرده بودم به گرفتن برنامه های 100-200 مگی، امروز مردم تا یه برنامه ی 40 مگی را گرفتم(حدود یه ساعت و خورده ای طول کشید).
این "عادت" هم عجب چیز بدیه!(مخصوصا عادت به راحتی و رفاه!)

3. ما تا چند وقت پیش تلفن همراه نداشتیم. همه ی دنیا خریده بودند ولی بابام نمی خرید.می گفت نیازی نداریم. یادمه که خواهرم خیلی به بابام اصرار کرد ولی اون قبول نکرد. واقعا هم احتیاج نداشتیم در اکثر جاها. چند وقت پیش یه روز اومد خونه و یه تلفن همراه توی دستش بود. گفت رفته بودم mall (پاساژ بزرگ) و دیدم نوشته گوشی اش مجانیه و ارزون ه(ماهانه تا 200 دقیقه صحبت 12-13 تومن ِ ایران).حالا که می خوایم بیایم ایران این تایبستون، می گه باید زود یکی بگیرم، چون نمی شه بدون اون زندگی کرد!
این "عادت" هم عجب چیز بدیه!(مخصوصا عادت به راحتی و رفاه!)

4. برای رایانه ی کیفی هم همین داستان را واسه ی خودتون بگید و همون نتیجه را بگیرید(این Notebookیا همون LapTopی که جدیدا خریده ام)

یه مثال واضح تر می زنم: در گذشته که دستگاه های خنک کننده و گرم کننده یا حتی برق و گاز و تلفن و آب لوله کشی نبودند، انسان ها به راحتی و با خوشی زندگی می کردند، ولی امروزه اگر "یکی" از موارد بالا(آن هم برای مدت کوتاهی) نباشد، زندگی مردم لنگ می شود. حتی در این جا، این مطلب در مورد اینترنت هم صدق می کند.

نتیجه گیری: فناوری برای انسان نیاز می سازد(معمولا نیاز کاذب). به جایی که انسان را آزاد تر کند، او را نیازمند تر می سازد.فناوری آدمی را اسیر خود می کند.

توجه: نکته: می دانم که این حرف من مخالفان بسیاری دارد. حتی خودم هم کاملا با آن موافق نیستم. ولی از یک جهت درست است. گاه بعضی چیزها را باید بزرگنمایی کرد، تا کمی به آن ها توجه شود(در خبر ها خواندم که سازمان آمار ایران گفته که بعضی از آمار ها را که درباره وضعیت بد ایران هستند، ما عمدا چند برابر می دهیم، تا مسئولان توجه بیشتری کنند! نمی دانند که با این کار مردم را بدبین و دلسرد می کنند)

نظراتتون را حتما بگید

نکته ی 2: این را با صفحه کلید بدون برچسب فارسی نوشتم

**کی به من پیوند داده و من بهش نداده ام؟

به امید ظهور اباصالح، مهدی(عج)
یا حق
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 6 پیام )...

20:14؛،؛سه شنبه، 26 فروردين، 1382


به نام خدا
شاید از فردا دوباره نوشتم. البته متفاوت. باید فکر کنم.
فعلا خدا نگهدار(و البته معلومه که به امید ظهور)

Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 9 پیام )چی بگم؟!

23:7؛،؛يكشنبه، 24 فروردين، 1382


به نام مهربون
سلام
۱. از حامد بنایی و زهیر معصومیان سوال کردم، گفتند که پیام نداده اند.
2. کسی که به جای آن ها پیام داده، و نیز به جای خودش پیام داده(!) و نیز صد بار این جا را Refresh کرده تا شمارشگر عدد بالايی را نشان بده و من اميدوار بشم و بنويسم(!)، باید بهش بگم که اصلا از کارش خوشم نیومد. مگر نمی دونه که هدف وسیله را توجیه نمی کنه؟ لطفا بیاد باهام Chat کنه. می خوام باهاش حرف بزنم. خجالت هم نکشه. به شناسه ی کاربری alieseraj در yahoo msngr بیاد.
۳. اين صدرا هم که از دوستان قديميه که هيچ وقت با هم توافق نمی رسيم! اون چیزایی که اون نوشته مطمئنم کار خودشه(چون کس دیگه ای نمی تونه این طوری بنویسه!) ولی بقیه را مطمئن نیستم. به مصطفی و صدرا هم بگم که اصلا وقت اضافه برای تمرین نوشتن ندارم. دلم هم نمی خواد که Large باشم(مگر واقعی باشه)
۴. از fotocopyy هم متشکرم که پيام گذاشته. برای اطلاع دوستان، بگم که ایشون خیلی لطف دارند و ۱۴ تا Logo طراحی کرده اند.(بابا چه خبره!)
۵. شاید به خاطر سید محمد نوشتم(روی موضوعش فکر می کنم)
۶. نظر واقعی حامد بنایی:
kamelan dalilet vase tatil kardan ghane konandas , be hamoon dalili ke man alan har rooz neminevisam vali bejash sai mkonam chizi benevisam ke kare har rooz neveshtan ro bekone.
نظر واقعی زهیر معصومیان:
age alaghe dari edame bede. chon karhaye free faghat az rooye alaghast. mitooni in kar ro tafrihi anjam bedi.
همین!
به امید حل مشکلاتمون توسط خودمون و در پایان توسط "او".
خدا حافظتون
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 2 پیام )شايد آخرين يادداشت

8:0؛،؛يكشنبه، 24 فروردين، 1382


به نام خدا آن عالم به سر دل ها(حتی بیش از خودمون)
سلام و صد سلام بر ائمه و شیعیانشان
يادم رفت از دوستانی که به من خيلی در اين مدت لطف کردند و منو شرمنده ی خودشون کردند تشکر کنم.
کسانی که لوگو طراحی کردند(که وقت نشد استفاده کنم) یا داشتند طراحی می کردند، و یا قول داده بودند طراحی کنند.
کسانی که مشوق من بودند و امید می دادند.
می دونید، راستشو بخواید من تا حالا داشتم خودم را گول می زدم. ته دلم اون چیزی نبود که باید می بود. به خودم می خواستم بقبولونم که دارم برای خدمت به خلق می نویسم. برای کمک به افزایش اطلاعات علمی مردم کشورم می نویسم(ke alabte ye meghdari ham hamin towr bood) ولی يه دفعه فهميدم که ای بابا، دارم واسه ی دل خودم و هوای نفس خودم می نویسم. مثلا وقتی تعداد بیننده ها زیاد می شد، من خوشحال می شدم و پیش خودم می گفتم که حالا عده ی بیشتری استفاده می برند ولی در واقع نفسم می گفت "حالا واسه خودت کسی شدی" و "بابا آدم حسابی!" و "داری مشهور می شی ها!". می دونید، نگاه که می کنم، می بینم که اگر بخوام اصل قضیه را ببینم، من همه ی کار هایی که در روز انجام می دم، به نوعی واسه ی نفسم انجام می دم. واسه ی این که مردم فکر کنن که من حالا کسی هستم. چه از لحاظ مذهبی، و چه از لحاظ مال و ثروت دنیا. حتی همین مطلبی که الان دارم می نویسم، احتمال داره به همین چیز ها آلوده باشه. می دونید، شیطان نمی خواد بذاره آدم خوب باشه. اولا نمی ذاره کار خوب بکنه. ولی اگر یه کار خوبی کرد، نمی ذاره از گلوش بره پایین. زود سعی می کنه به ریا آلوده ش کنه. خدا هم می گه "اگر در کاری دیگران را با من شریک کنید، من از همه ی شریکان سخاوتمند ترم و همه اش را به آن ها می بخشم!" پس در واقع کار برای خدا نیست. حتی به عکسش هم هست و تو را تشویق می کنه به کار بد، ولی وقتی اون کار را انجام دادی، ولت می کنه به حال خودت و اون وقته که پشیمون می شیم.

یه دفعه چشم باز کردم و وقتی دیدم این طوریه، گفتم بذار با خودم رو راست باشم. اگر برای خودم نباید بنویسم،‌پس برای چیه؟ها؟واسه چیه؟؟؟؟ بعد پیش خودم گفتم خوب واسه دیگران. بعد گفتم که دیگران چه سودی از این تارنگاشت من می برند؟؟؟؟ این اخبار به کی می تونه کمک کنه؟ چه کمکی؟ یه کم که فکر کردم دیدم واقعیتش اگر هم اگر هم کمکی بکنه، نه به وقتی که من صرف می کنم می صرفه، نه به وقتی که شما ها تلف می کنید. به چه کارتون می آد این نوشته ها؟ از چه لحاظ کمکتون می کنه؟ بعضی وقت ها ممکنه یه کاری سود هم داشته باشه، ولی در کل نمی صرفه. آدم می تونه یه کار های دیگه ای بکنه که ارزش بیشتری دارن. حالا اگر کسی فکر می کنه که ارزششو داره، با دلیل بگه لطفا.
دیگران هم یه بار با خودشون روراست باشن، ببینن که واقعا اگر ننویسن، دنیا چه تفاوتی می کنه(حتی اگر تارنگار(Blogger) های معروف)؟ اصلا اگر "خود"شون نباشن تغییری در دنیا ایجاد می شه؟ اگر جواب منفیه، باید یه فکری به حال خودتون بکنید.
آقا دیگه بیشتر مزاحم نمی شم. فقط بگم که دیروز روزنگارم بیشترین بیننده را داشت. راستشو بگید، کدومتون عمدا واسه ی دلگرمی من چند بار Refresh کرده تا شمارنده عدد بالايي را نشون بده؟!
از کسايی که ديروز پيام گذاشتند يا اومدند Chat کردند، ممنونم، که منو شرمنده کردن.
به هر حال اگر نظری هست بفرمایید.
منتظرم که آقامون بیاد(انتظاری سبز و پویا) که مسیحا دمش خداییه
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 7 پیام )چرا وبلاگ نويسي؟

10:20؛،؛شنبه، 23 فروردين، 1382


به نام خدای دادگر و سلام
sorry, man chon keyboard i ke alan pasham barchasbe farsi nadare, nemitoonam ziad farsi benevisam.
faghat khastam ye nokte ro begam
man vaghty shoroo kardam be neveshtan tarnegasht, ye hadaf haei dar zehnam dashtam. khob be meghdar ziadi az oonha ham dashtam miresidam
vali hala mibinam ke aslan oon hadaf ha oon ghadr mohem naboodan.
khabar haye computery vaghean oon ghadr be kesi komaki nemikonan, va elme kesi ziad nemishe. vase tafrihe. didam be vaghty ke az man va shoma gerefte mishe, nemisarfe.
kesi ham dar bareye khodekhabar ha ham nazar nemide.
این جا تعطیل می شه، مگر این که یه

دلیل قانع کننده پیدا کنم.
montazere nazaratetoon hastam
والسلام عليکم
به اميد ظهور کسی که بالاخره مياد
يا حق
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 12 پیام )LCD Adds Built-In Scanner

3:46؛،؛جمعه، 22 فروردين، 1382


به نام او
سلام
تصور کنید گذاشتن کاغذدیواری(پشت صحنه،‌پیش زمینه) برای رایانه یا تلفن همراهتان، به راحتی‌‌ ِ گرفتن تصویر جلوی صفحه، و فشردن یک دگمه باشد. چنین روزی ممکن نزدیک باشد.
Toshiba Matsushita از نمونه ی اولیع ی LCD Panel ی پرده برداری کرد که دقیقا همین کار را انجام می دهد. این دستگاه یک پویشگر(Scanner) درونی دارد.
خود صفحه دارای تفکیک پذیری ۳۲۰ در ۲۴۰ پیکسل است،و پویشگر دارای تفکیک پذیری ۹۶۰ در ۲۴۰ پیکسل است.
این وسیله می تواند input display (نمایشگر ورودی دار!)نامیده شود.
هر چند که صفحه ی نمایش می تواند تا ۲۶۰هزار رنگ مختلف را نشان دهد، پویشگر سیاه و سفید است. برنامه ی آینده،‌رنگی کردن آن است. هنوز کارهایی قبل از ارائه ی آن به صورت تجاری باقی مانده است.
به امید ظهور و خدا نگهدار
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( ابراز نظر )I love AI

3:0؛،؛جمعه، 22 فروردين، 1382


به نام حفیظ(بسیار حفظ و حفاظت کننده)(یه کم روی این اسم ها(صفت ها)یی که از خدا می نویسم تفکر کنید)
سلام و درود بر محمد و آلش و پیروان راستینش
این روز ها کسی زیاد پیام نمی ذاره و من هم فکر می کنم کسی به مطالب اهمیت نمی ده و در نتیجه سعی کمتری در ارائه ی مطالب به درد بخور می کنم.
ولی من عاشق AI ام. این AI سرواژه ی Artificial intelligenceه؛ یعنی هوش مصنوعی. چه کار هایی که نمی شه باهاش کرد. در یادداشت قبلیم هم که گفتم اون تشخیص صدا و ترجمه ی ماشینی متن و ... همگی با همین هوش مصنوعی ایجاد می شن.
چند روز پیش ها یه برنامه ای دیدم در Download.com که خیلی خوشم اومد.
برنامه این بود که در رایانه می گشت و همه ی عکس ها را جست و جو می کرد و تشخیص می داد که عکس (روم به دیوار) لخت و عور هست یا نه. در واقع این برای پدر ها است که ببینن بچه هاشون کار های بدبد می کنند یا نه!
ولی واقعا جالبه. یعنی عکس را که می بینه، خود برنامه می فهمه که nude هست یا نه.
خوب، غیر از این که روش کار برنامه جالب ه،(طریقه ی فهمیدن این مطلب که عکس بد هست یا نه)، استفاده هایی که می شه از این فناوری کرد قابل توجهه. یعنی مثلا به جای این که برای شرکت ها پروکسی و هزار تا فیلتر و زهرمار دیگه بذارن(که هیچ وقت هم جواب نمی ده، و یا همه ی پایگاه های خوب را هم می بنده، و یا هیچ پایگاه بدی را نمی بنده!)، می تونن از این برنامه(با اندکی تغییر در ساختار برنامه) استفاده کنن، تا هر وقت عکسی بد بود، اون عکس یا مثلا پایگاه را نشان نده. البته این هم درصد اشتباه دارد، ولی با کار روی برنامه، این درصد هم پایین می آید. در واقع چون هوش مصنوعی در آن به کار رفته، احتمال خطا در آن زیاد نیست(اگر خوب برنامه ریزی شده باشد).
آهان داشت یادم می رفت: آقای طاهری گفتند که بگم که قرار حضوری وبلاگ نویسان تخصصی، ۲۹ فروردین برگذار می شود(البته من که ایران نیستم). جزئیات بیشتر را در http://w3schoolsir.com بخوانید. البته همون طور که باید بدونید، مدرسه ی وب داره تعطیل می شه، و مطالبش را به http://persianlearn.com منتقل می کنه. کلاس های دیگه ی اون جا هم چند تاییش راه افتاده،‌ و تالار گفت و گو هایش هم شروع به کار کرده. برایشان آرزوی موفقیت می کنم.
امروز یه یادداشت دیگه هم احتمالا می نویسم. پس منتظر باشید.
به امید ظهور آن شریک قرآن
یا حق
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 3 پیام )AI, OCR & Voice Recognition

1:7؛،؛پنجشنبه، 21 فروردين، 1382


به نام کبير
سلام . ميلاد امام کاظم، آن فرو خورنده ی غضب و خشم در هنگام عصبانیت، مبارک باشد

من متاسفانه امروز زیاد(یا بگم اصلا) وقت ندارم. فقط یه مطلب که خودم قبلا یه جایی نوشته بودم را می ذارم. این مطلب یکی از آرزو های من بوده، که داره تحقق پیدا می کنه:
اول این خبر را بخوانید
بعد هم این مطلب را:

برای ترجمه ی جمله( نه کلمه) ( مترجم انگلیسی به فارسی)(یعنی با دیکشنری dictionary یا همون فرهنگ لغت فرق دارد)
به این عمل machine translation یا computer translation یا automatic translation یا natural language translation می گویند.این کار با کمک هوش مصنوعی( AI) انجام می شود. به MT و NLP هم ربط دارد.
سایت هایی که چنین کاری را انجام می دهند( به طور مجانی):
http://www.padideh.org/trxx.htm یا http://www.padideh.org
http://www.parstranslator.com/eng/translate.htm یا http://www.parstranslator.com
البته یه برنامه هم داره که به درد نمی خوره(به جای صفحه ی وب توی یه پنجره می نویسی. البته باید به نت وصل باشی):
http://www.parstranslator.com/eng/download.htm
http://www.irnetcom.com/tr_service.htm
http://www.parsnema.com که این سایت مثل این که خراب شده.
البته این برنامه ها در بازار بسیار گران تشریف دارند (بعضی هاش تا چند میلیون تومان). در وب هم دارای محدودیت کلمه هستند.
یادتان باشد که حتما زمینه (field) تان را انتخاب کنید تا جواب بهتری بگیرید.
البته بگویم که چندان ترجمه اش جالب نیست.
در طرح تکفا هم داره روی آن کار میشه.
کسی سایت بهتری میدونه بگه.

نرم افزار هایی در این زمینه به فارسی:
خودنگار محصول سیماسافت
شناسا كه محصول جيحون افزار
TextBridge که برنامه ای خارجی ه ولی فارسی(یا عربی) را پشتیبانی می کنه. نسخه ی کاملش ۱۸۰ مگابایته ولی روی اینترنت نسخه ی ۱۸ مگابایتیش هست که فارسی را نداره.

و این یکی که بعدا نوشته ام:

یه مترجم دیگه هم هست به نام دیلماج.
یه نفر بره ببینه تو اینترنت یه قسمت مجانی هم داره یا نه؟
اون مثل این که صفحه ی وب را میگیره و ترجمه می کنه.
یه برنامه ی دیگه هم تو ایران می دونم هست که طرفای 10-12 هزار تومن ه و صفحه ی وب می گیره و ترجمه شده را پس می ده ( که چون ارزونه فکر کنم به درد نخوره!)
اگر طرح تکفا هم اجرا بشه که دیگه کارمون به راهه.
یه چیز هم بگم که کامل بشه حرفام:
الان دارن روی چند چیز کار می کنند( از ده ها سال پیش):
1. تبدیل گفته ها به نوشته( تشخیص گفتار) که الان تا حدودی جواب داده و در موبایل ها و نیز MS Office XP به کار رفته.
2. تبدیل نوشته های یک عکس به متن قابل ویرایش (همان OCR)
3. ترجمه از زبانی به زبان دیگر
4. تبدیل متن به گفتار( یه چیزی مثل MS Talk it)
هدف نهایی اینه که دو نفر از دو زبان مختلف بتونن با هم حرف بزنند. یعنی مثلا وقتی یه ایرانی با یه انگلیسی زبان با تلفن همراه حرف می زنند, وقتی یه چیزی ایرانیه میگه, به طور "زمان واقعی"(همزمان) گفته هاش تبدیل به کلمات بشوند و کلمات از فارسی به انگلیسی ترجمه بشوند و ترجمه ها برای طرف مقابل خوانده بشوند( و بر عکس).
یا مثلا یه کتاب انگلیسی که دستت میاد بتونی ببری اسکن کنی, بعد OCR "تصویر" اسکن شده را به کلمات تبدیل کنه و کلمات به فارسی ترجمه بشوند.
چه قدر خوب میشه ها! اون موقع کی میاد فکر می کنید؟

این مطالب را قبلا در اینجا نوشته بودم. اونجا یه نظر خواهی هم گذاشته ام که اگر خواستید بروید و نظر بدهید.

اینجا هم یه تارنگاشت در این باره:
arezae.persianblog.com

وااای این یادداشت هم طولانی شد. ببخشید.
به امید ظهور و حق نگهدارتان
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 2 پیام )DoCoMo to Launch First Million-Pixel Phones

2:41؛،؛چهارشنبه، 20 فروردين، 1382


به نام "علی"(والا مقام و بلند مرتبه)
سلام دوستان
چون دیروز ننوشتم، امروز برایتان دو مطلب می نویسم.

NTT DoCoMo Inc، بزرگترین شرکت سازنده ی تلفن همراه ژاپن، اولین تلفن-دوربین با تفکیک پذیری بیشتر از یک میلیون پیکسل(مگاپیکسل) را عرضه می کند.
این شرکت ۶ دستگاه تلفن همراه جدید را عرضه می کند،‌که هر ۶ مورد دارای دوربین های عکاسی با تفکیک پذیری بالا(High-resolution camera) هستند، که سه مورد آن توسط Fujitsu ، Sharp و Sony Ericsson ساخته شده اند.
مدل Sony Ericsson، پیوند بین شرکت ژاپنی سونی و شرکت سوئدی اریکسون،‌ با یک دوربین ۱.۳ مگاپیکسلی ارائه می شود که باکیفیت ترین مورد است.
این مدل های جدید که کیفیتشان ۴ برابر بهتر از مدل های قبلی است، رقابت جدیدی را در ارائه می تلفن های همراه دوربین دار ایجاد می کنند.
تلفن عرضه شده توسط Fujitsu، دارای یک سیستم تعیین اعتبار کاربر است که کاربر واقعی را توسط اثر انگشت ۀن می شناسد. این تلفن یک حسگر کوچک دارد که توسط آن فقط کابر ثبت نام کننده می تواند از آن استفاده کند، و به این ترتیب از اطلاعات شخصی کاربران که در تلفن وارد شده است، محافظت می شود.
سه مدل دیگر توسط شرکت NEC عرضه تولید شده اند.
DoCoMo با ارائه ی مداوم خدمات و مدل های جدید،‌بازار ژاپن را در چند ماه ی اخیر دگرگون کرده است.
این شرکت ماه گذشته مدل ساعت مچی ِ تلفن همراه خود را عرضه کرد از از شبکه ی PHS(شبکه ی تلفندستی شخصی،personal handyphone system) استفاده می کرد.
منبع و متن کامل خبر از Reuters
به امید ظهور آن صاحب عصر و زمانه
یا حق
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 2 پیام )TiVo Launches Home Media Networking Service

2:1؛،؛چهارشنبه، 20 فروردين، 1382


به نام خدای شکور(بسيار شاکر)
سلام دوستان
.
شرکت TiVo خدماتی ارائه می کند که شرکتش را به مرکزی برای سرگرمی های خانگی تبدیل می کند. اين خدمات نه تنها اجازه ی ضبط برنامه های تلويزيونی را به کاربران می دهد، بلکه به آن ها امکان دسترسی به عکس و موسیقی رقمی(Digital) را می دهد. امکانات چندرسانه ای خانگی این شرکت قابل استفاده برای مشترکین آن است، که از ضبط کننده ی تصویری رقمی( digital video recorder= DVR) این شرکت استفاده می کنند. DVR جعبه ای است با دیسک سخت درونی، که به کاربران اجازه ی ضبط ۸۰ ساعت برنامه ی تلویزیونی، متوقف(pause )کردن تلویزیون زنده، و پخش فوری صحنه های دلخواه آن را می دهد.
اگر DVR به رایانه متصل باشد،قابلیت توزیع تصاویر رقمی و ‌موسیقی ضبط شده را خواهد داشت، و با داشتن دو DVR، خریداران می توانند برنامه های تلویزیونی را در یکی از آن ها ضبط و از دیگری پخش کنند.
همچنین این شرکت به کسانی که دارای اتصال اینترنت سریع هستند امکان می دهد که از جای دیگری DVR خود را کنترل کنند تا برنامه ی مورد نظرشان را در زمان مورد نظر ضبط کند.
این شرکت در امریکا ۶۵۰ هزار مشترک دارد.
منبع و متن کامل خبر از Reuters
به امید ظهور زاده ی آن پیشوایان هدایت کننده، آن نور خدا
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 1 پیام )مختلف

8:54؛،؛سه شنبه، 19 فروردين، 1382


به نام خدا و سلام
من امروز از شب تا صبح نشستم که اين رو کامل کنم، ولی نمی دونم چرا فارسی نمی آد.
کسی می تونه کمک کنه؟
اصلا وقت نکردم که خبر ترجمه کنم. الان دیگه وقت نماز صبحه. من با اجازتون می رم. این یه روز و مرخصی بدین دیگه!
ولی این چیزی که درست کردم، راهنمایی داره برای کسانی که حتی هیچی بلد نیستند. اگر درست بشه،‌خیلی توپ می شه.
راستی: کسی برای من نشان(لوگو) درست نمی کنه؟
ضمنا در جواب ali hacker(که در قسمت نظرات یادداشت قبلی مطرح شده) : بروید به دهکده ی سبز و جواب من به او در قسمت نظرات را بخوانید.
يه چيز هم بگم که از زهير جان(سکتور صفر) ياد گرفتم: اگر برويد اينجا و نشانی تارنگاشت خودتان را بزنيد، مشخص می شود چه کسانی در کجاها به شما پیوند(Link) داده اند. من همین دهکده ی سبز را از این جا فهمیدم درباره ی من نوشته.
ضمنا برای اولین بار یه مطلب بی ربط به بحث تخصصی مون بگم:
واقعا ترجمه کردن متن رو خراب می کنه. مخصوصا اگر مطلب شعر و این چیزا باشه. اصلا خیلی وقت ها به زور پیام را منتقل می کنه. من قبلا این را در ترجمه ی زبان های دیگر به فارسی دیده بودم،‌ولی امروز که یه متن فارسی را ترجمه اش را به انگلیسی خواندم، این را بهتر احساس کردم. معمولا مترجم ها یا شکل را فدای معنا و یا معنا را فدای ظاهر می کنند، ولی حتی اگر در ترجمه یکی را هم فدا کرد، دیگری کامل به دست نمی آید. اینو بخونید:
می دونید که: قرآن و دیوان شمس از کتاب های پر فروش سال های اخیر در امریکا هستند و چند بار در همین سال ها به عنوان پرفروش ترین کتاب سال انتخاب شده اند. مثلا همین مولوی می دونید چند تا پایگاه اینترنتی براش زدن خارجی ها؟ امروز به یکی شون رفتم که اتفاقا متن فارسی شعر ها را هم زیر آن ها نوشته بود. دیدم که چقدر متن فارسیش قشنگ تره. مثلا "تا باد چنین بادا" را می خواد چی ترجمه کنه؟ شما بودید چی می گفتید؟ اون این طور گفته:‌And so we say, may it be so. تازه خوب گفته یعنی! من فکر می کنم اگر ما عربی زبان مادری مون بود(که البته نمی گم خوبه که این طوری باشه)،‌خیلی از قرآن بیشتر لذت می بردیم. می گن اعراب زمان پیامبر با شنیدن آیات و حتی گاهی بدون توجه به معنی اون ها ایمان می اوردن، ما سخت باور می کنیم. من می بینم وقتی برای بعضی عرب ها قرآن خونده می شه، واقعا گریه شون می گیره. واقعا قرآن در کلامش هم معجزه داره. اگر کسی با قرآن مانوس بشه؛ مثلا روزی یه حزب بخونه، یا حتی روزی یه صفحه بخونه، ولی به طور مرتب بخونه، واقعا بعد از یه مدت درک می کنه خیلی از چیز ها را که توی هیچ ترجمه ای و یا حتی تفسیری پیدا نمی شه. البته اگر عربیش خوب باشه، و معنیشو بفهمه از روی خوندن که خیلی بهتره. ولی اگر نه، حتما معنیش رو هم بخونه، ولی خودش را حتما بخونه که خود قرآن چیز دیگه ای ه. واقعا این که در حدیث هست که اگر جوان قرآن بخونه،‌ قرآن با پوست و خونش مخلوط می شه، همین طوره. اصلا رفتارش قرآنی می شه. من خودم که چند وقته که توفيق ندرم قرآن بخونم، کل خانواده از رفتارم در خانه شاکی اند! خلاصه بگم که اگر شروع نکرده اید، از امروز با روزی حداقل یه صفحه شروع کنید. خودم هم شروع می کنم.
به امید ظهور و خدا نگهدار
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 1 پیام )New Technologies Spur Design in PCs

5:36؛،؛دوشنبه، 18 فروردين، 1382


به نام آمرزگار(غفور=بسيار آمرزنده)
سلام بر همه ی پيروان ابا عبدالله(ماه صفر هم شروع شد)
طرح فعلی رايانه ها در حال مرگ است. اين جعبه ی مستطيلی شکل بژ رنگ(بژ، همین رنگ بین خاکستری و سفید رایانه ها را می گویند. چیزی نزدیک فیلی)(مخصوصا جعبه های افقی) و نمایشگر های بزرگ Cathode Ray Tub یا CRT بژ.
امروزه نمایشگر های کریستال مایع(LCD=Liquid Cristal Display)، اینترنت های پر سرعت، و به کارگیری Wi-Fi(که فناوری شبکه ی بی سیم سریع از شرکت Intel است)، در حال فراگیر شدن است.
ده ها و ده ها میلیون رایانه ی طرح سنتی پارسال فروخته شد و ده ها میلیون دیگر هم امسال فروخته خواهد شد.
شرکت های سازنده ی رایانه ی کلی(all-in-one) (همین رایانه هایی که همه ی وسایلش را هم است. مثل IBM و Dell و Compaq) در تلاش برای استفاده از طرح های جدید و نمایشکرهای کریستال مایع هستند، ولی فقط شرکت Apple با رایانه های iMac خود که از سال ۱۹۹۸ به بازار عرضه کرده، در این زمینه موفق بوده است و بیش از ۶ میلیون رایانه های طرح جدید نیمه-مات فروخته است.
یکی از دلایلی که کلا خریداران از رایانه های کامل کمتر استقبال می کنند این است که این گئنه رایانه ها کمتر قابل ترفیع اند و نمی توان به راحتی لوازم آن را عوض کرد.
البته این شکست در تولیدات با طرح جدید مربوط به قبل از فراگیر شدن فناوری های جدید است.
امروزه اینترنت های باند پهن،‌ مخصوصا DSL در خال فراگیر شدن هستند.
اگر اینترنت سریع را در کنار فناوری Wi-Fi بگذارید، احتمال تولید رایانه هایی با طرح جدید که این بار فراگیر شود زیاد می شود.
قسمتی از بازار رایانه که در حال رشد است، رایانه های تخته ای(لوحی)(Tablet PC)، که معمولا در دو نوع عرضه می شوند: نوع "تغییرپذیر"(convertible ) که دارای صفحه کلید تاشو هستند، و نوع کاملا تخت(slate) که از یک قلم استفاده می کنند.
رایانه های لوحی(Tablet) در حال معروف شدن هستند. البته احتمالا نوع "تغییرپذیر"ش طرفدار های بیشتری خواهد داشت، چون به نظر می رسد که کاربران هنوز آماده نشده اند تا چیزهایی مثل Keyboard را رها کنند.
به هر حال هر چه باشد شکل ظاهری بسیاری از رایانه ها تا چند سال دیگر چنین که هست، نخواهد بود.
منبع و متن کامل خبر از Reuters

(تصویر اولی: Apple Imac. دومی: Convertible Tablet PC و سومی: Slate Tablet)
(من امروز خودم با این خبر حال نکردم. شما چطور؟)
دل ها تان را آماده کنید برای ظهور آن قیام کننده بر ضد ظالمان و بر پای دارنده ی عدل در جهان
خدا نگهدارتان باشد
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 5 پیام )Wireless Videophones Back in the Spotlight

3:19؛،؛يكشنبه، 17 فروردين، 1382


به نام عظیم و بزرگ
سلام بر همه ی خوبان
جنگ عراق و استفاده ی خبر نگاران تلویزیونی از تلفن ویدیویی،‌ علاقه جدیدی برای استفاده از تلفن های همراه تصویری ایجاد کرده است. به صورت نظری، این وسیله می تواند قابلیت همه جالبی داشته باشد: یک دکتر می تواند تا قبل از رسیدن به محل، به اعضای گروه نجات اطلاعاتی در مورد کمک های اولیه برای بیمار را بدهد. یک تعمیرگاه سیار ماشین، می تواند از دوستانش برای تعمیر این ماشین کمک بگیرد. یه بنگاه معاملاتی می تواند خانه های مختلف را به خریدار نشان دهد، در حالی خریدار(با زنش!) در خانه شان نشسته اند و به تلفن نکاه می کنند.
البته فاصله بزرگی بین تخیل و واقعیت وجود دارد: تفاوت بین آن چه خبرنگاران ستفاده می کنند، با فناوری روز امریکا بسیار متفاوت اند. گوشی هایی که دارای صفحه ی نمایش تصویر متحرک هستد،‌هنوز در ابتدای راه هستند.
آن جه در امریکا عمومی می شود، استفاده از سرویس MMS(Multimedia Message Seevice) است که اجازه ی فرستادن عکس یا نوشته یا تصویر متحرک را به یک تلفن SMS دار دیگر یا یک Email می دهد.
(آقایون و خانم ها... من خیلی خوابم می آید و نمی توانم بیش از این بنویسم. ان شاءاللله اگر موردی بوذ زیر همین نی تویسم.)
به امید ظهور و خدا نگهدار
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 5 پیام )چند مورد دیگر

2:22؛،؛يكشنبه، 17 فروردين، 1382


به نام آن مهربان ترين
سلام دوستان
امروز هم اول به چند مطلب اشاره کنم:
۱. يه مطلبی را من جديدا فهميده ام، گفتم شاید شما هم نمی دونستید:
دیده اید که در تارنگاشت ها و پایگاه های اینترنتی، Emal ِشخصی را به صورت یک پیوند نمایش می دهند که با انتخاب آن، برنامه ی پیش فرض ارسال Email اجرا می شود و می توان برای او نامه فرستاد.. ولی برای من که مثلا از Yahoo استفاده می کنم(که نمی توان آن را با برنامه هایی مثل Outlook تنظیم کرد؛ چون POP3 را پولی کرده) این اصلا جالب نبود. باید می رفتم به پست اکترونیکی ام و از آن جا Compose را انتخاب می کردم و نشانی Email یارو را می نوشتم. ولی Yahoo این امکان را فراهم کرده که آن را به صورت برنامه ی پیش فرض برای ارسال Email در آوریم. یعنی با انتخاب پیوند پست الکترونیکی افراد، به Yahoo mail برود (اگر وارد Yahoo نشده اید ابتدا صفحه ی ورود را می آورد) و صفحه ی ارسال نامه با نشانی گیرنده در قسمت To را بیاورد.
اگر متوجه شدید چه گفتم و اگر مایل به استفاده از آن بودید، به اینجا بروید و دگمه ی Continue را فشار دهید و اگر Security Warning دریافت کردید، Yes را بزنید. یک برنامه ی کوچک ۱۴۷ کیلوبایتی به طور خودکار دریافت خواهد شد و تمام!
۲. شنیده اید که می گویند نرم افزار در خارج گران است و قانون مالکیت معنوی(Copyright) به شدت رعایت می شود. مثلا گاهی یک نرم افزار ۸ مگابایتی، ۱۲۰۰ دلار یعنی حدود یک میلیون تومان است!
لطفا باور نکنید!
قانون مالکیت معنوی حتی در خود امریکا و کانادا هم زیاد رعایت نمی شود. یعنی این قانون فقط در ادارات و محل های تجاری و کاری و رسمی معتبر است؛ ولی در خانه ها و در بین دانش آموزان و دانشجویان تقریبا جایگاهی ندارد. یعنی مثل خود ایران است.
پس فکر نکنید زیادی "خوش به حالتون شده"!
۳. شنیده ام که در تهران در تقاطع های مهم چراغ راهنمایی هوشمند به کار رفته. من تا اون جایی که اطلاع دارم، چراغ راهنمایی هوشمند با چشم الکترونیکی کار می کند. به این صورت که مثلا وقتی به طور افقی ماشین می آید ولی به طور عمودی ماشین نمی آید، چراغ برای آن هایی که افقی می روند قرمز نمی شود، تا وقتی که ماشین به طور عمودی نیامده است. این برنامه برای عابران هم به کار می رود. البته این حدس من است. این جا که هستم چنین چیزی را دیده ام. اگر کسی خبر دقیق تری از این مسئله داره خبر بده.
۴. یه کسی هم گفته بود چه طوری اون علامت های Online نشون دادن Yahoo را گذاشته ام اون کنار. کدی که در اینجا نوشته شده را در محل مورد نظرتان کپی کنید. در هر دو جا،‌ به جای Your Yahoo! ID،‌شناسه ی کاربری خودتان را قرار دهید.
دنیا را آماده کنید برای ظهور
خدا یاورتان باشد.
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 1 پیام )چند نکته

4:44؛،؛شنبه، 16 فروردين، 1382


به نام خداوند
سلام دوستان
امروز چيز زيادی نمی نويسم
۱. بنا به درخواست شما تعداد يادداشت های تارنگاشت به ۱۰ تا کاهش يافت.
۲. بعضی از دوستان از من سوالاتی می پرسند. بايد بگم که اين جا يه تارنگاشت خبريه، نه آموزشی. البته من به همه ی سول ها اون قدری که بلدم جواب می دهم، ولی اگر در پایگاه های مخصوص این کار بپرسید بهتر است:
forum.persiantools.com
forum.majidonline.com
البته اگر سوال مربوط به حرف های خودم است، بپرسید؛ مثل سوال زیر
3. یکی از دوستان پرسیده اند که من چگونه Yahoo ام را برای دریافت خبر تنظیم کرده ام.( به این عمل، شخصی کردن(Personalize) یا سفارشی کردن(Customize)می گویند)
جواب: به پایگاه Yahoo! بروید. از موارد بالا گزینه ی MY را انتخاب کنید( در کنار تصویر پایگاه؛ همان که زیر آن نوشته: Personalize)
از همان بالا های صفحه ی(البته خیلی iم بالا نیست. در همان ستون وسط است) My Yahoo، از کنار My Front Page Headlines، دکمه ی Edit را بزنید. حال در این صفحه می توانید موارد خبری را که دوست دارید را انتخاب کنید. اگر خبرهای رایانه ای می خواهید، موارد زیر را انتخاب کنید:
از قسمت Industry، موارد Hardware، Peripherals، Software، Networking، Internet، Electronics، Telecommunications، Transportation و Utilities را انتخاب کنید. از قسمت Technology،‌ همه ی موارد را انتخاب کنید. از قسمت Europe، گزینه ی UK and Ireland: High Tech و از قسمت India، گزینه ی Technology را انتخاب کنید. (توجه کنید که کلیه ی موارد نباید از ۲۵ مورد بیشتر شوند. مواردی که من گفته ام می شوند ۲۳ مورد)
برای انتخاب هر مورد، ابتدا آن قسمت( مثلا قسمت Technology) را انتخاب می کنیم. سپس از صفحه ی باز شده، موارد خواسته شده را "تیک" می زنیم. سپس دکمه ی Finish را می زنیم.(زدن دکمه ی پایان فراموشتان نشود). برای تعیین موقعیت هر کدام(این که کدام بالاتر باشد)، از بالای صفحه دکمه یChange Display Order را بزنید و با دکمه های بالا و پایین هر مورد را بالا و پایین کنید. در پایان هر کاری، دکمه ی Finish، فراموش نشود.
به امید ظهور و خدا نگهدار
Ali علی Seraj سراج


نظر شما ( 5 پیام )

امکانات

Add me to Favorites

بازشدن پیوندها در پنجره جديد
وضعيت من در ياهو
پيوند ها
سايت بسازيد
مدرسه ی وب
نتکده
دزنگار
روابط عمومی
Computer Weblog
IranPC
آنچه میدانم یا خوانده ام
كليك نهايي
دنياي وبلاگ
دنيای کامپيوتر
پنجره ی پشتی

با تشکر از
Persian Blog Persian Tools Persian Learn
ليست وبلاگهاي دانشجويان
:: صفحه ی اول روزنگار .:. بایگانی .:. ارتباط با من ::

No comments:

Post a Comment

Your Facebook fundraiser refund receipt

Hi xxx, We wanted to let you know that your donation of $xx.xx to the fundraiser Raise to support the victims of earthquake in Iran was ...