Electronic Voting (e-Voting)

رای گیری الکترونیک (همچنین به عنوان رای گیری الکترونیکی شناخته می شود) فراگیر مدت چندین نوع مختلف از رای دادن ، در آغوش هر دو به معنای الکترونیکی از ریخته گری به معنای رای دادن و شمارش الکترونیکی آرا می باشد.
الکترونیک و فن آوری رای دادن می توانید کارت پانچ ، اسکن نوری سیستم های رای گیری و رای دادن کیوسک های تخصصی (از جمله خود شامل ضبط مستقیم سیستم های رای گیری الکترونیکی ، یا دره) باشد. همچنین می تواند از انتقال آرا و رای از طریق تلفن ، شبکه های رایانه ای خصوصی و یا اینترنت بر داشته باشد.
الکترونیک و فن آوری رای دادن می توانید از شمارش آراء و سرعت می تواند برای بهبود دسترسی به رای دهندگان معلول ارائه می کنند. با این حال ، شده است وجود دارد مشاجره ، به ویژه در ایالات متحده ، که رای گیری الکترونیکی ، به ویژه دره رای گیری ، می تواند تقلب در انتخابات را تسهیل میکند.
محتویات
1 بررسی اجمالی
1.1 مقاله مبتنی بر سیستم رای گیری الکترونیکی
1.2 - ضبط مستقیم الکترونیکی (دره) سیستم رای گیری
1.3 عمومی شبکه دره سیستم رای گیری
2 تجزیه و تحلیل رأی گیری الکترونیکی
2.1 الکترونیکی رای
2.2 قابلیت دسترسی
2.3 تصدیق رمز نگاری
رای دهندگان قصد 2.4
2.5 شفافیت
2.6 حسابرسی مسیرهای پیاده روی و حسابرسی
2.7 سخت افزار
2.8 نرم افزار
2.9 آزمون و صدور گواهینامه
2.10 دیگر
3 فضانوردان در مدار زمین
4 نمونه های رای گیری الکترونیک
5 مستند مشکلات
5.1 کالیفرنیا بالا به پایین بررسی
5.2 2،000 انتخابات ریاست جمهوری در فلوریدا
6 توصیه هایی برای بهبود
6.1 قانون
7 موسیقی فرهنگ
8 سازندگان رای گیری الکترونیک
9 تلاش های علمی
10 همچنین ببینید
11 پیوند به بیرون
12 پیوند به بیرون
[ویرایش] بازنگری

سیستم های الکترونیکی رای گیری برای electorates در استفاده از 1960s [1] هنگامی که سیستم کارت کارمندی که در مقابل هر روز یا هر ساعت کار انرا سوراخ کنند عرضه شده است. جدیدتر نوری اسکن سیستم های رای گیری اجازه می دهد کامپیوتر به دفعات مشاهده شده علامت رای دهندگان در رای گیری. ماشین آلات دره رای گیری که جمع آوری و جدول بندی آرا در دستگاه واحد هستند ، همه رای دهندگان در همه انتخابات در برزیل و هند ، و نیز در مقیاس بزرگ در ونزوئلا و ایالات متحده استفاده می شود. آنها شده اند در یک مقیاس بزرگ در هلند شده اند استفاده می شود اما پس از نگرانی های عمومی decommissioned. سیستم رای گیری اینترنتی به دست آورده اند محبوبیت شده اند و دولت برای انتخابات و همه پرسی در انگلستان ، استونی و سوئیس و همچنین انتخابات شوراهای شهر در کانادا و انتخابات مقدماتی حزبی در ایالات متحده و فرانسه استفاده شده است. [2]
هم وجود دارد که شامل سیستم های هیبریدی رای گیری الکترونیکی مارک دستگاه (معمولا لمس روی صفحه نمایش سیستم شبیه به دره) و یا سایر تکنولوژی های کمکی برای چاپ تایید رای گیری رای دهندگان ، مقاله ، سپس با استفاده از یک دستگاه جداگانه برای جدولبندی الکترونیکی.
[ویرایش] مقاله مبتنی بر سیستم رای گیری الکترونیکی
گاهی به نام "سند سیستم رای گیری رای گیری" ، کاغذ های مبتنی بر سیستم های رای گیری سرچشمه گرفته است به عنوان یک سیستم که در آن آراء کاربر به سایر نظرسنجی ها پس از شمارش با دست ، با استفاده از برگه های رای کاغذی. با ظهور جدولبندی آمد سیستم های الکترونیکی که در آن کارت های کاغذ و یا ورق می تواند با دست ها مشخص شده است ، اما شمارش الکترونیکی. این سیستم های رای گیری کارت ، marksense و بعد از آن قلم دیجیتال سیستم های رای گیری پانچ گنجانده شده است.
اخیرا ، این سیستم ها می تواند نشانگر الکترونیکی رای (EBM) ، اجازه می دهد که رای دهندگان را به انتخاب آنها با استفاده از دستگاه ورودی الکترونیکی ، معمولا سیستم را لمس روی صفحه نمایش شبیه به دره باشد. سیستم رای گیری از جمله مارک دستگاه می تواند به اشکال مختلف از تکنولوژی های کمکی منظور شود.
[ویرایش] - ضبط مستقیم الکترونیکی (دره) سیستم رای گیری
اطلاعات بیشتر : دستگاه رأی گیری دره


دستگاه رأی گیری الکترونیکی شده توسط برتر راه حل انتخابات (که قبلا به سیستم Diebold انتخابات) در تمامی انتخابات برزیل و plebiscites استفاده می شود. عکس از برزیل Agência
ضبط مستقیم الکترونیکی (دره) رای گیری رای پرونده دستگاه با استفاده از صفحه نمایش رای گیری ارائه شده با قطعات الکترو مکانیکی و یا نوری است که می تواند توسط رأی دهندگان (به طور معمول دکمه ها یا صفحه لمسی) فعال ؛ که فرآیندهای داده ها با نرم افزار های کامپیوتری و که سوابق رای دادن داده ها و تصاویر در رای گیری قطعات حافظه است. پس از انتخابات آن را به تولید جدولبندی اطلاعات از رای گیری های ذخیره شده در حافظه قابل جابجایی جزء و به عنوان چاپ شده کپی کنید. این سیستم نیز ممکن است وسیله ای برای انتقال آراء فرد بالغ یا رای به یک محل مرکزی برای تحکیم و گزارش نتایج : از حوزه های در محل مرکزی ارائه می کنند. این سیستم ها استفاده از یک روش که tabulates دفعات مشاهده شده حوزه آرا در محل اخذ رأی. آنها معمولا رای آنها به عنوان بازیگران جدول بندی و چاپ نتایج پس از رای گیری نزدیک. [3]
در سال 2002 ، در ایالات متحده ، راهنما امتیازدهی امریکا قانون موظف است که معلول یک سیستم رای گیری در دسترس تواند در هر محل رای گیری ، که اکثر حوزه های قضایی را انتخاب کرده اند تا با استفاده از دستگاه های رای گیری دره برآورده ارائه شده ، برخی از تعویض به طور کامل را به دره. در سال 2004 ، 28.9 ٪ از رای دهندگان ثبت شده در ایالات متحده استفاده می شود برخی از انواع ضبط مستقیم سیستم رای گیری الکترونیکی {{http://www.kidsvotingoh.org/insidefiles/activities/Voting ٪ 20Systems ٪ 20Handout - 3copy.pdf}} ، تا از 7.7 ٪ در سال 1996 [4]
در سال 2004 ، هند الکترونیکی رای گیری ماشین آلات (EVM) را برای انتخابات خود را به مجلس شورای اسلامی با رای دهندگان 380،000،000 اتخاذ کرده است رای خود را به سایر نظرسنجی ها به حال با استفاده از بیش از یک میلیون دستگاه های رای گیری. [ویرایش] EVMs هند طراحی شده و توسعه یافته توسط دو متعلق به دولت دفاع واحد تجهیزات ساخت ، الکترونیک بهارات محدود (ادم) و شرکت الکترونیک هند محدود (ECIL). هر دو سیستم یکسان هستند ، و به مشخصات کمیسیون انتخابات هند توسعه داد. سیستم مجموعه ای از دو دستگاه در حال اجرا در 6V باتری است. یک دستگاه ، واحد رای گیری با رای دهندگان استفاده می شود و دستگاه دیگری به نام واحد کنترل توسط مسئول انتخابات اداره می شود. هر دو واحد با 5 متر کابل متصل می شوند. واحد رای گیری تا به دکمه آبی برای هر کاندیدا ، واحد می تواند 16 کاندیدا ، اما تا 4 واحد را می توان زنجیر ، به جای 64 نامزد نگه دارد. واحد کنترل دارای سه دکمه ها در سطح ، یعنی ، یک دکمه به فایل رای تک ، یک دکمه از تعداد کل رای تا به را در حال حاضر ، و یک دکمه به روند انتخابات نزدیک است. دکمه نتیجه پنهان است و مهر و موم شده ، می توان آن را ندارد مگر اینکه فشار دکمه بستن در حال حاضر تحت فشار.
[ویرایش] عمومی شبکه دره سیستم رای گیری
عمومی شبکه سیستم رای گیری دره سیستم انتخاباتی استفاده می کند که رای های الکترونیکی و انتقال داده ها رای از محل رای گیری به محل دیگری بر روی یک شبکه عمومی است. امتیازدهی به داده ها ممکن است به عنوان فرد رای آنها به عنوان بازیگران هستند ، منتقل دوره به عنوان دسته از برگه های رای در سراسر روز انتخابات ، و یا به عنوان یک دسته در پایان رای گیری. این شامل رای گیری اینترنتی و همچنین رای گیری تلفن.
عمومی شبکه دره سیستم رای گیری می توانید هر تعداد دفعات مشاهده شده حوزه مرکزی و یا روش استفاده کنند. روش دفعات مشاهده شده مرکزی tabulates رای از حوزه های چندگانه در یک محل مرکزی.
اینترنت می تواند مکان های رای گیری از راه دور (رای گیری از طریق کامپیوتر به اینترنت هیچ قادر) استفاده کنید و یا می تواند مکان های رای گیری های سنتی با رای دادن غرفه متشکل از سیستم های رای گیری به اینترنت متصل استفاده کنید.
شرکت ها و سازمان ها به طور معمول استفاده از رای گیری اینترنتی برای انتخاب افسران و اعضای هیئت مدیره و برای انتخابات پروکسی دیگر. سیستم رای گیری اینترنتی استفاده شده است به بخش خصوصی در بسیاری از کشورها مدرن و عمومی در ایالات متحده ، بریتانیا ، سوئیس و استونی. در سوئیس ، که در آن در حال حاضر بخشی از تاسیس رفراندوم محلی ، رای دهندگان کلمه عبور خود را دریافت کنید برای دسترسی به رای گیری از طریق خدمات پستی. اکثر رای دهندگان در استونی می توانند رای خود را در انتخابات محلی و پارلمانی بازیگران ، اگر که بخواهند ، از طریق اینترنت ، به عنوان بسیاری از کسانی که در فهرست رأی دهندگان به اینترنت دسترسی دارند الکترونیکی سیستم رای گیری ، بزرگترین اجرا شده توسط هر کشور اتحادیه اروپا. این ساخته شده است ممکن است به دلیل اینکه اکثر Estonians حمل یک کارت هویت ملی مجهز به ریزتراشه کامپیوتر قابل خواندن است و این کارت که از آن استفاده میکنند برای دسترسی به رای گیری آنلاین. همه یک رای دهنده نیاز دارد یک کامپیوتر ، یک کارت خوان الکترونیکی ، کارت شناسایی خود و سوزن آن ، و آنها می توانند از هر کجای دنیا که رای می دهند. استونیایی الکترونیکی آرا ، تنها می تواند در طول روز پیش از رای گیری شود ، رای دادند. در روز انتخابات خود مردم برای رفتن به ایستگاه های رای گیری و پر کردن برگه رای کاغذی.
[ویرایش] تجزیه و تحلیل رأی گیری الکترونیکیTopVoter حضور یابند ، یک ماشین طراحی شده به وسیله رای دهندگان معلول استفاده می شود.
سیستم های الکترونیکی رای گیری ممکن است در مقایسه با مزایای روش های رای گیری دیگر ارائه دهد. سیستم رای گیری الکترونیکی را می توان در هر یک از تعداد گام ها را در راه اندازی شرکت ، توزیع ، رای گیری ، جمع آوری و شمارش آراء ، و در نتیجه ممکن است یا ممکن است به مزایای هر یک از این مراحل را معرفی نمی کند. معایب بالقوه نیز از جمله پتانسیل معایب یا ضعف در هر یک از اجزای الکترونیکی وجود داشته باشد.
چارلز استوارت از موسسه تکنولوژی ماساچوست تخمین می زند که 1،000،000 رای بیشتر شد در سال 2004 نسبت به سال 2000 شمارش زیرا رایانههای شمارش آرا ، که تشخیص داده رای کاغذی ماشین می توانست از دست رفته. [5]
در ماه مه سال 2004 ایالات متحده دفتر پاسخگویی دولت گزارشی با عنوان "رای گیری الکترونیکی پیشنهادات فرصتها و چالش" ، [6] هر دو تجزیه و تحلیل منافع و نگرانی های ایجاد شده توسط رأی گیری الکترونیکی. گزارش دوم در سپتامبر 2005 منتشر شد با شرح برخی از نگرانی های رای گیری الکترونیکی ، و بهبود مداوم ، با عنوان "تلاش های فدرال برای بهبود امنیت و قابلیت اطمینان از سیستم های رای گیری الکترونیکی در راه است ، اما آیا نیازمند فعالیتهای کلیدی که باید تکمیل شود". [7]
نشان داده شده است که به عنوان سیستم های رای گیری پیچیده تر و شامل نرم افزار ، روش های مختلف تقلب در انتخابات تبدیل امکان پذیر است. دیگران نیز استفاده از رای گیری الکترونیکی را از نقطه نظری از این دیدگاه ، چالش این استدلال که انسان ها برای انجام عملیات تایید رخ می دهد در داخل دستگاه الکترونیکی مجهز نیست و از آنجا که مردم می توانند در این عملیات تأیید نیست ، عملیات را نمی توان اعتماد کرد. علاوه بر این ، برخی از کارشناسان محاسبات را برای مفهوم گسترده تر استدلال می کنند که مردم می توانند هیچ گونه برنامه نویسی آنها نیست نویسنده اعتماد ندارند. [8]
تحت یک سیستم رای مخفی ، هیچ ورودی شناخته می شود ، و نه هیچ خروجی انتظار می رود که با مقایسه نتایج انتخابات وجود دارد. از این رو ، الکترونیکی نتایج انتخابات و در نتیجه دقت ، صداقت و امنیت کل سیستم الکترونیکی می تواند توسط انسان نمی توان تأیید شده است. [9]
منتقدان از رای گیری الکترونیکی ، از جمله امنیت تحلیلگر بروس Schneier ، توجه داشته باشید که "از کارشناسان امنیت کامپیوتر هستند به اتفاق آرا در چه باید بکنید (برخی از کارشناسان رای مخالف ، اما از آن است که کامپیوتر از کارشناسان امنیتی که باید به گوش ؛ در اینجا با مشکلات کامپیوتری ، و نه با این واقعیت است که کامپیوتر است که در نرم افزار رای گیری استفاده می شود)... ماشین آلات دره باید رای دهندگان - تایید مقاله مسیرهای ممیزی... که نرم افزار مورد استفاده در دستگاه های دره باید باز به نظارت عمومی "[10] تا اطمینان حاصل شود دقت سیستم رای گیری را. رای قابل اثبات هستند ضروری است ، زیرا کامپیوتر می توانند و باید خرابی ، و از آنجا که دستگاه های رای گیری می تواند به خطر بیافتد.
[ویرایش] رای الکترونیک
سیستم رای گیری الکترونیکی ممکن است رای های الکترونیکی برای ذخیره رای در حافظه کامپیوتر استفاده کنید. سیستم های که از آنها استفاده انحصاری نامیده می شوند سیستم های رای گیری دره. وقتی رای های الکترونیکی استفاده می شود بدون خطر فرسوده تامین برگه های رای وجود دارد. علاوه بر این ، این صندوق الکترونیکی حذف نیاز به چاپ برگه های رای کاغذی ، هزینه قابل توجه است. [11] وقتی که اداره انتخابات است که در آن رای هستند به چندین زبان ارائه شده (در برخی از مناطق ایالات متحده ، انتخابات عمومی هستند توسط حقوق ملی رای گیری مورد نیاز مصوب 1965) ، صندوق الکترونیکی می تواند برنامه ریزی برای ارائه رای به چندین زبان را برای یک ماشین تنها. استفاده با توجه به آراء در زبان های مختلف به نظر می رسد منحصر به فرد به رای گیری الکترونیکی. به عنوان مثال ، پادشاه شهرستان ، جمعیتی واشنگتن آنها را در زیر آمریکا نیاز به قانون انتخابات فدرال برای دسترسی رای گیری در چین. با هر نوع رای گیری مقاله ، شهرستان است تا تصمیم بگیرند که چگونه بسیاری از زبان چینی به چاپ برگه های رای ، که چگونه بسیاری را در دسترس در محل رای گیری هر ، و غیره هر استراتژی است که می تواند اطمینان دهم که چینی زبان رای در دسترس خواهد بود و در همه مکان های رای گیری مسلم است ، در دست کم ، در نتیجه به تعداد قابل توجهی از آرای از دست رفته [نیازمند منبع] (با وضعیت ماشین آلات اهرمی خواهد بود حتی بدتر از با کاغذ : تنها راه قابل اعتماد آشکار به دیدار نیاز خواهد بود تا راه اندازی دستگاه اهرمی چینی زبان در محل رای گیری هر چند که می تواند در تمام استفاده می شود.)
منتقدان استدلال می کنند که نیاز به رای اضافی به هر زبانی می تواند با ارائه یک فرآیند به چاپ برگه های رای در مکان های رای گیری تخفیف. آنها استدلال می کنند علاوه بر این ، هزینه از اعتبار نرم افزار ، کامپایلر اعتبار ، اعتماد ، اعتبار نصب و راه اندازی ، تحویل و اعتبار اعتبار از مراحل دیگر مربوط به رای گیری الکترونیکی پیچیده و پرهزینه است ، بنابراین رای الکترونیکی تضمین شده نیست که باید کم هزینه تر از برگه های رای چاپ شده است.
[ویرایش] دسترسی


هارت eSlate دستگاه دره رای دادن با دکمه ژله برای افراد معلول مهارت کتابچه راهنمای کاربر.
ماشین های رأی گیری الکترونیکی می تواند به طور کامل قابل دسترسی برای افراد معلول ساخته شده است. کارت کارمندی که در مقابل هر روز یا هر ساعت کار انرا سوراخ کنند و ماشین های اسکن نوری به طور کامل قابل دسترس برای دستگاه های نابینا یا از دید مشکل دارند ، و اهرمی می تواند مشکل باشد برای رای دهندگان با تحرک محدود و قدرت است. [12] دستگاه های الکترونیکی می تواند هدفون ، جرعه و پف دار ، پدال پا استفاده نمی کند ، میله های شادی و دیگر تکنولوژی های تطبیق پذیر برای ارائه دسترسی ضروری است.
سازمان هایی مانند صحت رای گیری بنیاد را مورد انتقاد دسترسی به رایانههای شمارش آرا ، [13] و مدافع جایگزین. برخی از رای دهندگان از کار افتاده (از جمله در دید مشکل دارند) می تواند رای لمسی ، سیستم رای گیری با استفاده از نشانگرهای فیزیکی نشان می دهد که در آن یک علامت باید ساخته شود ، کاغذ رای مخفی برای رای دادن استفاده کنید. این رای می تواند عینا آن استفاده شده توسط رای دهندگان دیگر طراحی شده است. [14] با این حال ، دیگر رای دهندگان از کار افتاده (از جمله رای دهندگان معلول مهارت) می تواند قادر به استفاده از این برگه های رای.
[ویرایش] تایید رمز نگاری
سیستم رای گیری الکترونیکی می تواند راه حل اجازه می دهد که رای دهندگان به بررسی رای خود را ضبط شده است و جدول با محاسبات ریاضی ارائه دهد. این سیستم ها می تواند نگرانی های آرا ، نادرست ضبط شده را کاهش دهد.
یکی از ویژگی برای کاهش نگرانی های چنین می تواند به رای دهندگان اجازه می دهد تا ثابت کند که چگونه آنها ، با بعضی از شکل رسید الکترونیکی ، امضا شده توسط مقامات رای گیری با استفاده از امضاهای دیجیتال رای دادند. این قابلیت می توانید بطور قطعی دقت چوب خط حساب کردن ، ثابت اما هر سیستم تایید گمنامی است که می تواند به انتخاب رای دهندگان را تضمین نمی کند ، می تواند تهدید و ارعاب رای دهندگان و یا فروش رای را فعال کنید.
برخی از راه حل های رمز نگاری هدف اجازه می دهد تا رای دهندگان رای خود را به تأیید شخصی است ، اما نه به شخص ثالث. یکی از راه هایی خواهد بود که رای دهندگان با یک رسید دیجیتالی امضا شده رای خود را به عنوان رسید و همچنین از دیگر آرا به طور تصادفی انتخاب شده برای ارائه. این اجازه می دهد فقط رای دهندگان آرای خود را شناسایی کرده ، اما نه قادر به اثبات رأی خود را به هر کس دیگری. به علاوه ، هر رای می تواند با رای گیری به طور تصادفی ایجاد شناسه را وارد نمایید ، که می تواند رای دهندگان اجازه می دهد تا چک کنین که رای به درستی در مسیر ممیزی عمومی از رای ثبت شد برچسب گذاشته شده توسط.
[ویرایش] هدف رای دهندگان
ماشین آلات الکترونیکی رای دادن هستند قادر به ارائه بازخورد فوری به رای دهندگان تشخیص چنین مشکلاتی ممکن است به عنوان undervoting و overvoting که ممکن است در رای خراب شود. این بازخورد فوری می تواند مفید باشد با موفقیت در تعیین هدف رای دهنده.
[ویرایش] شفافیت
شده است که گروههایی مثل [15] [16] بریتانیا مبتنی بر باز حقوق گروهی که عدم آزمایش ، روشهای ممیزی نامناسب ، و توجه کافی داده شده به سیستم و یا فرآیند طراحی با رای گیری الکترونیکی را ترک گفته "انتخابات باز به خطا و تقلب ".
در سال 2009 ، دادگاه قانون اساسی فدرال آلمان نشان داد که در هنگام استفاده از دستگاه های رای گیری "تایید نتیجه باید ممکن است توسط شهروند قابل اعتماد و بدون هیچ گونه دانش تخصصی از موضوع دارد." دره Nedap - کامپیوتر استفاده می شود تا آن زمان بود که نیاز به عمل نمی کنند. تصمیم انجام رای گیری الکترونیکی به عنوان چون ممنوعیت نیست ، اما نیاز به همه گامهای اساسی در انتخابات منوط به examinability عمومی است. [17] [18]
[ویرایش] مسیرهای ممیزی و حسابرسی
اطلاعات بیشتر : رای دهندگان صحت مقاله حسابرسی نوین و انتها به پایان سیستم های رای گیری auditable
چالش های اساسی با رای دادن هر دستگاه است اطمینان رای به عنوان بازیگران ثبت شد و به عنوان جدول ثبت شده است. بدون سند رای سیستم های رای گیری می تواند بار بزرگتر از اثبات داشته باشد. این است که اغلب با یک سیستم به طور مستقل auditable ، گاهی به نام تصدیق مستقل ، که همچنین می تواند مورد استفاده در ممیزی بازگو یا حل شده است. این سیستم ها می تواند توانایی برای رای دهندگان به منظور بررسی نحوه رای خود و یا بازیگران شد بیشتر به بررسی نحوه رای آنها عبارتند از جدول.
پیش نویس بحث و استدلال شده توسط محققان در موسسه ملی استاندارد و فناوری (جانب) ایالت ها ، "به عبارت ساده ، ناتوانی معماری دره به ارائه برای حسابرسی مستقل از پرونده های الکترونیکی خود را می سازد فقیر انتخابی برای محیط زیست است که در آن تشخیص خطا و تقلب مهم است. "[19] گزارش این اعدام نشانی موضع رسمی از جانب نمایندگی نمیکنند ، و از misinterpretations گزارش باعث شده است که جانب به او بفهمانم که" برخی از اظهارات در گزارش اشتباه شده اند. پیش نویس گزارش شامل اظهارات مقامات انتخابات ، طریقه رای دهی فروشندگان ، دانشمندان کامپیوتر و کارشناسان دیگر در این زمینه در مورد آنچه که به طور بالقوه ممکن است در شرایط حمله به DREs. با این حال ، این اظهارات ، نتیجه گیری گزارش نمی دهند. "[20]


Diebold انتخابات سیستم ، شرکت مدل AccuVote - TSx دره دستگاه رای گیری با دلبستگی VVPAT.
فن آوری های مختلف می توان برای اطمینان رای دهندگان که رای خود را به درستی بازیگر بود ، شناسایی تقلب احتمالی و یا خرابی ، و ، به منظور به ممیزی دستگاه اصلی. برخی از سیستم ها عبارتند از تکنولوژی مانند رمزنگاری (بصری یا ریاضی) ، مقاله (نگهداری شده توسط رای دهندگان و یا فقط تایید) ، راستی آزمایی های صوتی ، ضبط دوگانه و یا سیستم های شاهد (به غیر از با کاغذ).
دکتر ربکا Mercuri ، خالق رای دهندگان صحت مقاله حسابرسی نوین (VVPAT) مفهوم (همانطور که در رساله دکترای خود را در اکتبر 2000 رای دهندگان در رای گیری اولیه سیستم شرح داده شده قابل اثبات) ، پیشنهاد می کند برای پاسخ به این سوال auditability با داشتن حق رای دستگاه چاپ رای کاغذ و یا فکس مقاله دیگری که می تواند بصری توسط رای دهندگان ، قبل از اینکه به یک محل امن وارد تأیید شده است. پس از آن ، این است که گاهی به اشاره "روش Mercuri." تا به درستی رای دهندگان - تایید ، رکورد خود را باید با رای دهندگان و قادر به تایید توان بدون کمک انجام می شود ، مانند بصری و یا با صدای رسا. اگر رای دهندگان باید یک بار کد اسکنر و یا دیگر دستگاه های الکترونیکی استفاده را برای تأیید ، و سپس به ثبت رسیده است واقعا رای دهندگان ، قابل اثبات نیست ، از آن است که در واقع دستگاه های الکترونیکی است که برای تایید ثبت رای دهندگان. VVPAT به صورت مستقل تایید اغلب در انتخابات در ایالات متحده یافت می شود.
انتها به پایان auditable سیستم های رای گیری می تواند رای دهندگان را با یک رسید که می توانند به خانه ارائه می کنند. این رسید اجازه نمی دهد که رای دهندگان را به دیگران ثابت کند که چگونه آنها رای داده اند ، اما نشانی از آنها اجازه می دهد تا مطمئن شوید که رای آنها در شمارش شامل ، که همه رای توسط رای دهندگان معتبر ریخته شد ، و نتایج به دست آمده جدول صحیح می باشد. انتها به انتها (E2E) شامل بخش های زیر Punchscan ، ThreeBallot و Prêt à رای دهندگان. Scantegrity است افزودنی را مشاهده کنید که گسترش فعلی نوری اسکن سیستم های رای گیری با لایه E2E. شهرستان از Takoma پارک ، مریلند Scantegrity دوم خود را برای نوامبر ، 2009 انتخابات استفاده می شود. [21] [22]
سیستم اجازه می دهد که رای دهندگان برای اثبات اینکه چگونه آنها رای در انتخابات عمومی ایالات متحده هرگز استفاده می شود ، و در اکثر قوانین اساسی ایالت ها ممنوع. نگرانی های اولیه با این راه حل هستند ارعاب رای دهندگان و فروش رای می دهند.
سیستم ممیزی را می توان در اندازه گیری تصادفی استفاده می شود بدین شرح برای تشخیص خرابی ممکن است یا تقلب. با استفاده از روش VVPAT ، کاغذ رای گیری است که اغلب به عنوان رای رسمی از سابقه درمان می شود. در این سناریو ، رای اولیه است و پرونده الکترونیکی تنها برای تعداد دفعات مشاهده شده اولیه استفاده می شود. به هر حال پس از آن را بازگو یا چالش ها ، مقاله ، نه رای گیری الکترونیکی ، خواهد بود برای جدولبندی استفاده می شود. هر گاه یک رکورد مقاله به عنوان رای گیری قانونی ، که سیستم خواهد شد موضوع به منافع و نگرانی های مشابه مانند هر سیستم برگه رأی.
برای موفقیت حسابرسی هر دستگاه رای گیری ، زنجیره ای سخت از بازداشت مورد نیاز است.
راه حل برای اولین بار نشان داده شد (در شهر نیویورک ، مارس 2001) و (ساکرامنتو ، کالیفرنیا ، 2002) استفاده شده توسط AVANTE بین المللی فناوری ، شرکت. نوادا در سال 2004 دولت برای اولین بار با موفقیت پیاده سازی یک سیستم رای گیری دره که ضبط چاپ الکترونیکی شده است. $ 9،300،000 سیستم رای گیری ارائه شده توسط سیستم های رای گیری Sequoia شامل بیش از 2،600 AVC لبه DREs صفحه نمایش لمسی مجهز به VeriVote جزء VVPAT. [23] سیستم های جدید ، اجرا بر اساس جهت و سپس وزیر امور خارجه هلر دین تا حد زیادی جایگزین کارت پانچ سیستم های رای گیری و بعد از بازخورد از جامعه از طریق جلسات تالار شهر و ورودی بینی از نوادا انجمن کنترل انجمن بینی شده بود انتخاب شدند. [24 ]
[ویرایش] سخت افزار
ناقص امن سخت افزار می تواند موضوع را به دستکاری فیزیکی. برخی از منتقدان ، از جمله گروه "stemcomputers vertrouwen Wij niet" ("ما رایانههای شمارش آرا ، اعتماد ندارند") ، که به اتهام ، به عنوان مثال ، سخت افزار خارجی می تواند به ماشین درج شده است ، یا بین کاربر و ساز و مرکزی از دستگاه خود ، با استفاده از یک مرد در این روش حمله وسط ، و در نتیجه حتی آب بندی ماشین آلات دره ممکن است به حفاظت کافی است. [25] این ادعا است که موضع مقابله بررسی و آزمایش مراحل می توانید کد تقلب و یا سخت افزاری ، اگر چنین چیزهایی وجود دارند شناسایی ، و کامل ، زنجیره ای قابل اثبات از بازداشت خواهد وارد چنین از سخت افزار یا نرم افزار جلوگیری می کند. [ویرایش] امنیت مهر و موم ها معمولا در تلاش برای کشف دستکاری شاغل ، اما آزمایش توسط آزمایشگاه ملی آرگون و دیگران موجود نشان می دهد که مهر و موم می شود می توانید به سرعت توسط فرد آموزش دیده با استفاده از روش های کم فناوری را شکست داد. [26]
[ویرایش] نرم افزار
کارشناسان امنیتی ، از جمله بروس Schneier ، که خواستار آن شدند که دستگاه رای گیری کد منبع باید در دسترس عموم برای بازرسی. [27] برخی دیگر نیز حق رای چاپ و نشر نرم افزار دستگاه تحت اجازهنامهی نرمافزار آزاد بودن همانطور که در استرالیا انجام شده پیشنهاد شده است. [28]
[ویرایش] آزمون و صدور گواهینامه
همچنین ببینید : صدور گواهینامه از رای گیری ماشین آلات
در یک روش به هر خطا با ماشین های رأی گیری تست موازی ، که در روز انتخابات به طور تصادفی با ماشین های برداشت انجام شده است. ارایه منتشر مطالعه نشان داد که ، برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 2000 ایالات متحده ، تنها 2 آرا در هر حوزه را مجبور به تغییر مورد نیاز است. [29]
[ویرایش] دیگر
انتقادات را می توان با بررسی و آزمایش مراحل تخفیف برای تشخیص کد تقلب و یا سخت افزاری ، اگر چنین چیزهایی وجود داشته باشد ، و دقیق قابل اثبات زنجیره ای از زندان برای جلوگیری از درج چنین از سخت افزار یا نرم افزار.
مزایا می تواند شامل کاهش زمان محلی جدولبندی و افزایش مشارکت (تعداد رأی دهندگان) ، به خصوص از طریق استفاده از رای گیری اینترنتی.
کسانی که در مخالفت با پیشنهاد رای شمارش سیستم های متناوب ، با استناد به سوئیس (و همچنین بسیاری دیگر از کشورها) ، که با استفاده از برگه های رای کاغذی به طور انحصاری ، نشان می دهد که رای گیری الکترونیکی است تنها به این معنی به دفعات مشاهده شده سریع آرا نیست. کشور کمی بیش از 7 میلیون نفر ، سوئیس منتشر دفعات مشاهده شده رای قطعی در حدود شش ساعت است. در روستاها ، حتی رای شمارش دستی.
منتقدان همچنین توجه داشته باشید که آن را تبدیل به مشکل یا غیر ممکن به تایید هویت رای دهندگان از راه دور ، و این که مقدمه ای از شبکه های عمومی تر آسیب پذیر و پیچیده است.
این است که هنوز روشن نیست که آیا کل هزینه مالکیت با رای گیری الکترونیکی کمتر از سیستم های دیگر.
فضانوردان در مدار زمین [ویرایش]

قانون تگزاس اجازه می دهد تا فضانوردان آمریکایی که نمی توانید در رای شخص و قادر به از طریق ارسال ورقه رای بطور غیابی مانند آنهایی که روی ایستگاه فضایی بین المللی و ایستگاه فضایی میر رای خود را الکترونیکی ، از طریق ایمیل ، از مدار از سال 1997 رای می دهند. رای گیری ارسال شده از طریق ایمیل امن به مرکز پرواز فضایی جانسون و پس از آن در استان ها خانه فضانوردان در تگزاس منتقل می شود. [30] [31]
[ویرایش] نمونه های رای گیری الکترونیک

اطلاعات بیشتر : نمونه های رای گیری الکترونیک
نظرسنجی رای گیری الکترونیکی یا جای اینترنت نمونه های رای گیری به محل در استرالیا ، بلژیک ، برزیل ، کانادا ، استونی ، گرفته شده است اتحادیه اروپا ، فرانسه ، آلمان ، هند ، ایرلند ، ایتالیا ، هلند ، نروژ ، رومانی ، سوئیس ، انگلستان ، ونزوئلا ، و فیلیپین.
[ویرایش] مشکلات مستند

تعدادی از مشکلات با سیستم های رای گیری در فلوریدا از سال 2000 انتخابات ریاست جمهوری. [32]
شهرستان فرفکس ، ویرجینیا ، روز 4 نوامبر ، 2003. برخی از رای دهندگان شکایت کرده است که آنها رای خود را برای نامزد خاص و شاخص از آن رای خواهند رفت کردن مدت کوتاهی پس از بازیگران [33]
برتر انتخابات راه حل (که قبلا به Diebold انتخابات سیستم) TSx سیستم رای گیری بسیاری از رای دهندگان در باغ ملی و سان دیگو شهرستانها در طول سال 2004 در 2 مارس کالیفرنیا ریاست جمهوری اولیه به دلیل غیر تابعی نرم افزارهای تبدیل کننده کارت رای دهندگان محروم. [34] در دبیر آوریل 30 کالیفرنیا از دولت کوین شلی decertified تمام لمسی روی صفحه نمایش ماشین آلات و توصیه می شود از سیستم های تحت تعقیب کیفری Diebold انتخابات [35] دادستان کل ایالت کالیفرنیا تصمیم گرفت در برابر تحت تعقیب کیفری ، اما متعاقبا پیوست دادخواست علیه Diebold برای ادعاهای جعلی ساخته شده به مقامات انتخابات. Diebold طرح دعوی در دادگاه که با پرداخت 2،600،000 $ مستقر است. [36] روز 17 فوریه سال 2006 ، کالیفرنیا ، وزیر امور خارجه بروس مک فرسون سپس recertified Diebold انتخابات سیستم های دره و اسکن نوری طریقه رای دهی. [37]
نپا کانتی در ایالت کالیفرنیا ، 2 مارس 2004 ، اسکنر نادرست کالیبره marksense نادیده گرفته شده 6،692 غایب رای رای. [38]
Omesh Saigal ، تجارت درون صنعت و فارغ التحصیل افسر IAS بالا از انتخابات کمیسر Navin Chawla در مقابل ملت منفجر زمانی که او با موفقیت نشان داد که در سال 2009 انتخابات در هند که حزب کنگره هند برگشتم به قدرت ممکن است تقلب. این مجبور به کمیسیون انتخابات بررسی EVMs فعلی و شهرت بد برای آقای Navin Chawla به ارمغان آورد. [39]
در 30 اوکتبر سال 2006 ، وزیر هلند از کشور خارج مجوز رای گیری از ماشین آلات 1،187 از تولید کننده Sdu گفتگوی ، در حدود 10 ٪ از تعداد کل مورد استفاده قرار گیرد ، چرا که آن اطلاعات عمومی و خدمات امنیتی به اثبات رسیده بود که یک نفر می تواند در استراق سمع رای گیری از بیش از 40 متر با استفاده از وان phreaking اک. [40] انتخابات ملی قرار دارند را 24 روز پس از این تصمیم برگزار می شود. تصمیم هلندی ریشه چمن سازمان Wij vertrouwen stemcomputers مجبور شد niet [41] ("ما رایانه های رای اعتماد نیست" [42]). [43]
مشکلات در انتخابات ایالات متحده به طور کلی ، 2006 :
در رای گیری اولیه در میامی ، هالیوود و فورت Lauderdale ، فلوریدا در اکتبر سال 2006 سه رای در نظر گرفته شده برای نامزدهای دموکرات بود ثبت شد به عنوان بازیگران نمایش برای حزب جمهوری خواه. مقامات انتخاباتی آن را منسوب به اشتباهات کالیبراسیون در صفحه نمایش لمسی از سیستم رای گیری را. [44]
در پنسیلوانیا ، خطای برنامه نویسی کامپیوتر را مجبور به رای کاغذ. در ایندیانا ، 175 حوزه نیز به مقاله متوسل شده است. شهرستانها در آن ایالت نیز تمدید ساعت رای گیری برای جبران تاخیر. [45]
Cuyahoga کانتی ، ایالت اوهایو : Diebold کامپیوتر سرور مسدود و متوقف شمارش آرا پس از آن پرینتر مسدود تا نسخه های کاغذی می تواند برای بسیاری از رای قابل بازیابی نیست و هیچ راهی برای اطمینان از صحت آرا در زمانی که رایها بودن شمارش وجود دارد [. 46]
Waldenburg ، آرکانزاس : لمس روی صفحه نمایش کامپیوتر صفر رای برای یک نامزد شهرداری که تایید کرد که او قطعا برای خود رای دادند و در نتیجه می شود وجود دارد حداقل یک رای شمارش ، این یک مورد از disappearingvotes در دستگاه های صفحه لمسی است [45].
Sarasota ، فلوریدا : 18،000 نفر "undervote" در انتخابات کنگره وجود داشت [45] پس از آن تحقیقات نشان داد که undervote شده توسط نرم افزار خطا نشده بود ایجاد می شود.. طراحی ضعیف رای گیری به طور گسترده ای به عنوان علت undervote بود تصدیق کرد.
نمونه هایی از فن آوری معیوب و مسائل امنیتی اطراف این دستگاه بودند در 2001 اوت 1 در مرکز برنان در نیویورک دانشکده حقوق دانشگاه مستند است. دانشکده حقوق دانشگاه نیویورک گزارش با بیش از 60 نمونه از شکست ماشین الکترونیکی رای دادن در 26 کشور منتشر شده در سال های 2004 و 2006. نمونه هایی از برگه های رای شامل زبان اسپانیایی است که توسط رای دهندگان بازیگر شدند ، اما در ساکرامنتو در سال 2004 شمارش نیست. [نیازمند منبع]
در فنلاند ، دادگاه عالی اداری اعلام نامعتبر است و نتایج رای خلبان الکترونیکی در سه شهرداری ها ، و دستور عمل دوباره دویدن از انتخابات شوراهای شهر. این سیستم قابلیت استفاده به حال مشکل که در آن پیام های مبهم بود در مورد اینکه آیا رای ریخته شده است. در مجموع 232 نفر (2 ٪ آرا) ، رای دهندگان به سیستم وارد شده بود ، انتخاب شده رای خود را اما نه آن را تایید ، و چپ غرفه ؛ رای ثبت شد نه [47] پس از شکست در انتخابات خلبان ، فنلاندی. دولت رها شده را به شما معرفی طرح رای گیری الکترونیکی را به کشور.
2008 ایالات متحده آمریکا انتخابات :
ویرجینیا ، تنسی ، تگزاس و : صفحه نمایش لمسی رایانههای شمارش آرا ، رای دادگاه در رای گیری اولیه بدبختانه [48].
Humboldt کانتی در ایالت کالیفرنیا : نقص امنیتی 197 رای را از پایگاه داده کامپیوتر پاک [49].
[ویرایش] کالیفرنیا بالا به پایین بررسی
در ماه مه 2007 ، کالیفرنیا ، وزیر امور خارجه دبرا بوون به سفارش "بالا به پایین بررسی" از تمام سیستم های رای گیری الکترونیکی در دولت است. او مشغول کامپیوتر کارشناسان امنیتی به رهبری دانشگاه کالیفرنیا به انجام ارزیابی امنیتی سیستم رای گیری کد منبع و همچنین به عنوان "تیم سرخ" در حال اجرا "بدترین مورد" انتخابات حالات روز اقدام به شناسایی آسیب پذیری به دستکاری یا خطا. بالا به پایین بررسی همچنین شامل بررسی جامع از اسناد تولید کننده و همچنین بررسی از ویژگی های مورد نیاز و دسترسی به زبان های جایگزین.
نتایج : از پایان آزمون در زندان آزاد شد چهار مفصل وزیر امور خارجه 2007 اوت 3 قطعنامه (Diebold برای سیستم های انتخاباتی ، هارت InterCivic ، Sequoia سیستم های رای گیری و انتخابات و سیستم های نرم افزار ، شرکت) و به روز شده در 2007 اکتبر 25 قطعنامه تجدید نظر شده برای Diebold و سیستم های رای گیری Sequoia. [50] کارشناسان امنیت معایب امنیتی بزرگی در تمامی سیستم های رای گیری از تولید کنندگان ، معایب است که می تواند اجازه می دهد یک غیر متخصص به کل انتخابات سازش در بر داشت.
در 2007 اوت 3 بون decertified ماشین هایی که در بالای صفحه نمایش خود را به پایین از جمله بنیادی و S دستگاه InkaVote ، که در بررسی قرار نگرفت چرا که شرکت از آن گذشته مهلت برای تست ارسال شده مورد آزمایش قرار گرفتند. گزارش صادر 2007 ژوئیه 27 توسط متخصص "تیم قرمز" تلاش برای شناسایی سطح آسیب پذیری فناوری انجام شد. در گزارش دیگری در تاریخ 2 اوت 2007 ، از سوی یک منبع کد تیم بررسی انجام شده است به تشخیص عیوب در سیستم رای گیری کد منبع آن است. هر دو گزارش نشان داد که سه تن از سیستم های تست افتاد به مراتب کمتر از حداقل الزامات مشخص شده در سال 2005 داوطلبانه راهنمای سیستم رای گیری (VVSG).

References

^ Bellis, Mary. The History of Voting Machines. About.com.
^ REMOTE VOTING TECHNOLOGY, Chris Backert e-Government Consulting
^ U.S. Election Assistance Commission: 2005 Voluntary Voting System Guidelines
^ U.S. Federal Election Commission: Direct Recording Electronic - information page
^ Friel, Brian (November 2006)Let The Recounts Begin, National Journal
^ Government Accountability Office (May 2004) "Electronic Voting Offers Opportunities and Presents Challenges"
^ Government Accountability Office (September 2005) "Federal Efforts to Improve Security and Reliability of Electronic Voting Systems Are Under Way, but Key Activities Need to Be Completed"
^ Thompson, Ken (August 1984) Reflections on Trusting Trust
^ Lombardi, Emanuele electronic voting and Democracy
^ Schneier, Bruce (September 2004), openDemocracy What's wrong with electronic voting machines?
^ "http://post-journal.com/articles.asp?articleID=6218". The Post-Journal[dead link]
^ "Protecting the Integrity and Accessibility of Voting in 2004 and Beyond". People for the American Way
^ "Disability Access to Voting Systems" Verified Voting Foundation
^ "Ballot Templates." (tactile ballots) International Foundation for Election Systems
^ "ORG Election Report highlights problems with voting technology used". Openrightsgroup.org. Retrieved 2010-05-24.
^ http://www.openrightsgroup.org/2008/07/02/org-verdict-on-london-elections-insufficient-evidence-to-declare-confidence-in-results/
^ "Ruling of the Second Senate of the Federal Constitutional Court of Germany, 3 March 2009". Bundesverfassungsgericht.de. Retrieved 2010-05-24.
^ "German Federal Constitutional Court, Press release no. 19/2009 of 3 March 2009". Bundesverfassungsgericht.de. Retrieved 2010-05-24.
^ "Draft white paper on VVPR" (PDF). Retrieved 2010-05-24.
^ Questions and Answers on the Draft Report: "Requiring Software Independence in VVSG 2007: STS Recommendations for the TGDC"[dead link]
^ "Pilot Study of the Scantegrity II Voting System Planned for the 2009 Takoma Park City Election"
^ Hardesty, Larry. "Cryptographic voting debuts". MIT news. Retrieved 2009-11-30.
^ 'Paper trail' voting system used in Nevada, Associated Press Sept. 7, 2004
^ Nevada improves odds with e-vote, CNN October 29, 2004
^ "Nedap/Groenendaal ES3B voting computer a security analysis (chapter 7.1)" (PDF). Retrieved 2010-05-24.
^ "Defeating Existing Tamper-Indicating Seals". Argonne National Laboratory.
^ "The Problem with Electronic Voting Machines". Schneier.com. Retrieved 2010-05-24.
^ "The electronic voting and counting system". Elections.act.gov.au. Retrieved 2010-05-24.
^ Di Franco, A., Petro, A., Shear, E., and Vladimirov, V. 2004. Small vote manipulations can swing elections. Commun. ACM 47, 10 (Oct. 2004), 43-45. DOI= http://doi.acm.org/10.1145/1022594.1022621
^ "Astronauts beam votes home". CNN. 2 November 2010.
^ James, Kate (2 November 2010). "Astronauts Cast Vote From Space Thanks to 1997 Texas Law". Gather.com. Retrieved 2 November 2010.
^ Dr. R. Mercuri (2002-09-11). "Florida Primary 2002: Back to the Future". Notablesoftware.com. Retrieved 2010-05-24.
^ Cho, David; Rein, Lisa (November 18, 2003). "Fairfax To Probe Voting Machines (Washington Post, November 18, 2003)". Washingtonpost.com. Retrieved 2010-05-24.
^ Greg Lucas, "State bans electronic balloting in 4 counties; Touch-screen firm accused of 'reprehensible,' illegal conduct", San Francisco Chronicle (May 1, 2004) http://www.sfgate.com/cgi-bin/article.cgi?file=/chronicle/archive/2004/05/01/MNG036EAF91.DTL
^ Hardy, Michael (Mar. 3, 2004). California nixes e-voting. FCW.com.
^ Associated Press. "Diebold to Settle E-Voting Suit". Wired.com. Retrieved 2010-05-24.
^ State of California Secretary of State (February 17, 2006). Approval of use of Diebold Election Systems, Inc.
^ Kim, Zetter (2004-03-19). "E-Vote Snafu in California County". Wired.
^ http://ia.rediff.com/www/news/2009/jul/04was-election-2009-rigged.htm
^ http://www.minbzk.nl/contents/pages/82071/briefstemmachinses.pdf
^ "Wij vertrouwen stemcomputers niet - Wij vertrouwen stemcomputers niet". Wijvertrouwenstemcomputersniet.nl. Retrieved 2010-05-24.
^ "English - Wij vertrouwen stemcomputers niet". Wijvertrouwenstemcomputersniet.nl. Retrieved 2010-05-24.
^ AP via International Herald Tribune (October 30, 2006) Dutch government scraps plans to use voting computers in 35 cities including Amsterdam
^ Test run for voting (Miami Herald, 10/31/2006)[dead link]
^ a b c Poll Workers Struggle With E-Ballots[dead link]
^ Thompson, Clive (January 6, 2008). "Can You Count on Voting Machines?". The New York Times. Retrieved March 29, 2010.
^ "KHO: Kuntavaalit uusiksi Vihdissä, Karkkilassa ja Kauniaisissa". YLE Uutiset, Talous ja politiikka. YLE. 2009-04-09. Retrieved 2009-04-09.[dead link]
^ "Technology Review". Technology Review. Retrieved 2010-05-24.
^ Grossman, Wendy M (30 April 2009). "Why machines are bad at counting votes". London: The Guardian. Retrieved 2009-07-14.
^ CA SoS Top to Bottom Review[dead link]
^ Simons, Barbara. August 13, 2007. "California: The Top to Bottom Review." The Voter. Retrieved November 27, 2007.
^ Riordan, Theresa. 13 September 2006. [1] Princeton University. Retrieved March 6, 2008.
^ "IGS Votomatic Prototype Goes to the Smithsonian" ([dead link] – Scholar search). Institute of Governmental Studies, Public Affairs Report (University of California, Berkeley) 42 (4). Winter 2001.
^ "Legislative Committee Resolution Awaiting BOD Approval". (July 2004). Information Executive
^ Oriez , Charles (July 2004). "In Search of Voting Machines We Can Trust". Information Executive
^ Padgett, Tim. November 3, 2007. "Voting out E Voting Machines" Time Magazine. Retrieved November 28, 2007.
^ Rosenfeld, Steven. August 8, 2007. The Fallout from California's Ban on Electronic Voting Machines.. Retrieved November 27, 2007.
^ 2007 [2] The Library of Congress. Retrieved March 3, 2008.
^ a b 2008 [3] Election Archives. Retrieved March 3, 2008.
^ 2008 [4] OpenCongress. Retrieved March 3, 2008.
^ "January Magazine, "The Fix Is In"". Januarymagazine.com. Retrieved 2010-05-24.

No comments:

Post a Comment

Your Facebook fundraiser refund receipt

Hi xxx, We wanted to let you know that your donation of $xx.xx to the fundraiser Raise to support the victims of earthquake in Iran was ...